Powrót
Archiwum

W kręgu obrzędów – Azja i Oceania [wystawa]

Data rozpoczęcia

2 Maja 2014

Data zakończenia

31 Maja 2014

Godzina

Wernisaż: 18:00

Miejsce

Wieża Ratuszowa
Rynek / ul. Wewnętrzna

Bilety

wstęp wolny

Organizator

Lokalna Organizacja Turystyczna "Księstwo Świdnicko-Jaworskie"

DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

Papua Nowa Gwinea, Vanuatu, Indonezja, Australia, Malezja, Nepal, Indie

Wystawa fotografii Karoliny Sypniewskiej, która zapowiada ją tymi słowami:

„Obrzędy mają stałe miejsce w kalendarzach i ludzkich sercach na całym świecie. Chociaż festiwale i rytuały zakorzenione są w przeszłości, nadają sens teraźniejszości. W poszukiwaniu unikatowych rytuałów wciąż praktykowanych w XXI-wieku wybrałam daleką Oceanię i Azję. Poznawanie odległych kultur, ich obyczajów i życia codziennego było od zawsze obiektem moich pragnień. Celem mojej podróży było przeniesienie się w świat, który na szczęście tylko w minimalnym stopniu został dotknięty przez zachodnią cywilizację.

Wysoki poziom adrenaliny nie ulegał zmianie przez 2 lata trwania podróży. Obcowanie z tubylcami, doświadczanie ich obyczajów, obserwacja stylów życia zostały przedstawione na wystawie. Plemiona, z którymi mieszkałam przez kilka miesięcy nauczyły mnie, że można żyć szczęśliwie posiadając niewiele, ponieważ posiadanie zbyt wiele przesłania nam szczęście codzienności.”

Podczas wernisażu odbędzie się  krótka prelekcja autorki ukazująca spontaniczne filmy i inne zdjęcia dopełniające wystawę.

W ramach wystawy eksponowane będą artefakty przywiezione z dalekiej Oceanii – m.in. tradycyjna biżuteria (naszyjniki z kłem krokodyla, bransoletki, naramienniki) torby (bilum, noken), drewniane maski, obrazy oraz tradycyjna papuaska bielizna – koteka (wysuszona tykwa).

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+