VI Adwentowe Koncerty Wokalno–Organowe

Strona główna/Muzyka/VI Adwentowe Koncerty Wokalno–Organowe

VI Adwentowe Koncerty Wokalno–Organowe

VI Adwentowe Koncerty Wokalno–Organowe w kościele p.w. św. Józefa w Świdnicy to tego roku dwa przedświąteczne koncerty w niepowtarzalnym barokowym wnętrzu.

Drugi z  koncertów zaplanowano na niedzielę, 18 grudnia o godzinie 19.30, tym razem zaprezentuje się duet wokalny – sopranistka Dagmara Barna oraz mezzosopranistka Marcjanna Myrlak z akompaniamentem Zuzanny Bator.

Jest to już szósta edycja adwentowego festiwalu, który cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności. W Świdnicy jest to festiwal organowy z najdłuższą tradycją. Organizatorzy chcą promować muzykę organową i kameralną, z akcentem na śpiew. W programie koncertów znajdą się utwory kompozytorów barokowych, romantycznych i XX – wiecznych, w klimacie radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Instrument w kościele p.w. św. Józefa to niewielkie i bardzo piękne organy świdnickiej firmy Schlag, która znana jest organistom na całym świecie.

Organizatorami jest Fundacja Wspierania Kultury Muzycznej Chorda Auxit oraz Świdnicki Ośrodek Kultury i Urząd Miejski w Świdnicy. Patronatem honorowym Festiwal objęli Pani Prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska i biskup świdnicki Ignacy Dec.

Wstęp na koncerty jest wolny.

vi_koncerty_plakat

2016-12-15T10:47:03+01:0018 grudnia, 2016|Muzyka|