Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert:

VEAL

[metal]
facebook | youtube

OBLIVION

[death metal]
facebook | bandcamp

ČLOVEK V PLISNI

[grind/crust]
facebook | bandzone | bandcamp

KUP BILET

VEAL – zespół, który pomimo trzecioligowego dotąd statusu, zdołał wkraść się na scenę przed światowymi gigantami z Gojira, Decapitated, czy ojcami rodzimego metalu z Acid Drinkers i Frontside. W erze metalu „instant”, który wystarczy wsypać do kubka, zalać wrzątkiem i pomieszać, Veal zwraca się w stronę tradycji porzucając próbki na rzecz żywego organicznego bębna, 3,5-minutowe zlepki riffów zastępując dłuższymi, pieczołowicie skonstruowanymi aranżami,przywołując wspomnienia czasów, gdy muzyka mogła wymagać od słuchacza nieco więcej.

OBLIVION powstało w 2007 roku w Goczałkowie (powiat świdnicki). Zespół ma na koncie kilka nagrań i sporo koncertów w całym kraju, m.in. u boku Vader. W tym roku planowane jest wydanie długogrającego „Symmetry Of Chaos”, będącego następcą wydanego w 2013 roku albumu „Xenopath”.

 

 

ČLOVEK V PLISNI to grind-crustowa kapela założona w 2015 roku w pobliżu dworca kolejowego w Trutnovie (Czechy). Początkowo działali pod nazwą Silentpie & The Plezírs, a po zmianach w składzie i wydaniu demo i EPki (marzec 2018) funkcjonują pod obecną nazwą. Inspirują ich albumy starych kapel grind/powerviolence.

https://youtu.be/KpsWveI-AT0