13 grudnia 2015, niedziela, godzina 19.30
Ewa Rzetecka – Niewiadomska (Łódź / Genewa) organy
Hubert Niewiadomski (Łódź / Genewa) baryton

20 grudnia 2015, niedziela, godzina 19.30
Marcjanna Myrlak (Wrocław / Warszawa) mezzosopran
Zuzanna Bator (Świdnica) organy
Maciej Bator (Świdnica) organy

Zapraszamy Państwa na jubileuszową, V edycję Adwentowych Koncertów w kościele p.w. św. Józefa. W tym roku będą to dwa koncerty w dwie adwentowe niedziele – 13 i 20 grudnia o godzinie 19.30, tradycyjnie po wieczornej mszy świętej. Na pierwszym zaprezentuje się duet – baryton Hubert Niewiadomski oraz grająca na organach klawesynistka Ewa Rzetecka–Niewiadomska. Drugi przedświąteczny koncert wypełni muzyka organowa w wykonaniu świdnickiego małżeństwa organistów – Zuzanny i Macieja Batorów. Solistką śpiewaczką będzie znakomita mezzosopranistka Marcjanna Myrlak.

Obydwa koncerty będą filmowane i transmitowane na telebim stojący przed ołtarzem, tak, by publiczność mogła z bliska podziwiać grę organisty. Dla wielu słuchaczy zobaczenie organisty „z bliska” to zupełnie nowe doświadczenie.

Organizatorzy chcą promować muzykę organową i kameralną, z akcentem na śpiew. W programie koncertów znajdą się utwory kompozytorów barokowych, romantycznych i XX–wiecznych, w klimacie radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Instrument w Kościele p.w. św. Józefa to niewielkie ale bardzo piękne organy świdnickiej firmy Schlag, która znana jest organistom na całym świecie.

Mecenasem Festiwalu jest Firma Szkoleniowo–Doradcza Anna Szywała.
Patronatem honorowym Festiwal objęli: Bisup Świdnicki Ignacy Dec, Prezydent Świdnicy Beata Moskal–Słaniewska.

151213 koncerty adwentowe