Spotkajmy się wspólnie na świętowaniu 215 rocznicy urodzin Christiana Schlaga!

27.02.2018, od 10:30 do 12:00 na świdnickim Rynku, przed bocznym wejściem do teatru.

Niemały to jubileusz, więc atrakcje nie mogą być zwyczajne!
ZŁÓŻ ŻYCZENIA SCHLAGOWI – przyjdź i napisz kilka słów na naszej wielkiej kartce urodzinowej. A potem sprawdź, jak działa jedna z oryginalnych części organów firmy Schlag & Söhne.

To wszystko przy akompaniamencie utworów organowych!

Dokładnie 27 lutego 1803 roku urodził się Christian Gottlieb Schlag – założyciel firmy organmistrzowskiej w Świdnicy. A przy okazji również patron Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. Christiana Schlaga, organizowanego od trzech lat przez Fundację Chorda Auxit. W 2018 roku mija 215 lat od jego narodzin!

W tym roku Festiwal im. Christiana Schlaga wpisze się w ten jubileusz. Na przełomie czerwca i lipca odbędzie się kilkanaście wydarzeń – koncertów i spotkań z artystami. Podczas Festiwalu zaprezentujemy sylwetkę świdnickiego producenta organów z XIX wieku oraz jego instrumenty w Świdnicy oraz okolicznych miastach.

Weź udział w KONKURSIE wiedzy o Christianie Schlagu na portalu swidnica24.pl – do wygrania pamiątkowe ekotorby z dwoma logo zeszłorocznych festiwali! Solidną porcję informacji można znaleźć na fanpage’u Festiwalu Schlaga w ramach akcji #poznajSchlaga: https://www.facebook.com/schlagfestival