Wszystkie osoby zainteresowane Ukrainą, kulturą i dialogiem zapraszamy do przyłączenia się do wielkiej międzynarodowej akcji społecznej „Ukraina – Wesprzyj Dialog”.

Akcja jest częścią projektu Art Meetings, organizowanego przez polską Fundację Eclectica na Ukrainie i ma na celu wsparcie finansowe wydarzeń kulturalnych i społecznych realizowanych przez artystów, animatorów kultury z Ukrainy i wielu europejskich krajów.

Do tworzenia wydarzeń w ramach Art Meetings w Kijowie i Lwowie w dniach 7-15 listopada 2014r zaprosiliśmy Polaków, Ukraińców, Węgrów, Słowaków, Niemców, Szwajcarów, Austriaków, Duńczyków.
Wspólnie tworzymy koncerty, dyskusje, szkolenia, wystawy, warsztaty dla dzieci i inne projekty, których głównym założeniem jest aktywna współpraca twórców z różnych kręgów kulturowych oraz włączenie w działania społeczności lokalnej.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Art Meetings Festival dostępnym na stronie http://artmeetings.eu/ukraina/program-uk?lang=pl

Wszystkie nasze działania mają jeden cel – chcemy stworzyć warunki do bliższego poznania, zrozumienia, współpracy i dialogu. Pragniemy, aby temu poznaniu towarzyszył pokój, szacunek i przyjaźń.

Przykładem takiej inicjatywy jest nasza akcja społecznościowa “Czym pachnie Lwów”, zapoczątkowana w 2013 roku filmem Grzegorza Korczaka “Zapach Lwowa”, w niepowtarzalny sposób zbierającego związane z Lwowem narracje i doświadczenia ludzi z całego świata.

Obok wydarzeń artystycznych inspirujemy też sieć międzynarodowych powiązań, kolaboracji, które mają na zasadzie networkingu pobudzać wymianę pomysłów, projektów, współpracy czy po prostu dyskusji, pod nazwą Share the Culture

Jak przyłączyć się do akcji Ukraina – Wesprzyj Dialog?

1.    Wejdź na stronę http://artmeetings.eu/wspieram-dialog?lang=pl
2.    Wybierz cel, który chcesz wesprzeć
3.    Wspomóż Fundację i realnie wpływaj na naszą rzeczywistość.

Przyłącz się do nas. Liczy się każde wsparcie. Pokażmy że dialog, współpraca i kultura tworzą trwałe więzi i są naszą siłą!

Więcej informacji o zbiórce na http://artmeetings.eu/wspieram-dialog?lang=pl