21 raperów z całej Polski zgłosiło się do udziału w bitwie freestyle, która w sobotę odbędzie się w Klubie Bolko. Muzyczne podkłady zagra dla nich świdnicki skład Aplaindygo o jako gość na scenie wystąpi Mam Na Imię Aleksander i Trzeci Wymiar.

Bitwa freestyle, która jest głównym elementem Wielkiej Rapsodii Świdnickiej, to słowne pojedynki raperów, którzy rywalizują ze sobą tworząc na żywo zwrotki nawiązujące do wylosowanego chwilę wcześniej tematu. Na organizowanej przez Świdnicki Ośrodek Kultury imprezie pojawią się m.in. uczestnicy z Wrocławia, Konina, Łodzi, Brzegu i Świdnicy. Występy będą oceniane przez jury w składzie:
Czeski (jedyny zawodnik w całej Polsce, który wygrał 3 najbardziej prestiżowe turnieje freestyle’owe: Wojna o Śląsk 2008, Wojna o Wawel 2009 oraz Wielka Bitwa Warszawska 2012),
Madział (świdnicki raper, organizator pierwszych pojedynków freestylowych w rodzinnym mieście),
dr Robert Kaśków (dyrektor I LO w Świdnicy, interesuje się literaturą, historią kultury, piłką nożną i wszystkim, co „dziwne i niezwykłe”).
Główna nagroda w bitwie, którą poprowadzi Daniel „Demia” Piórek, to 500 zł oraz dwutomowe wydanie „Rapsodii świdnickiej” W.J. Grabskiego.

Jednak bitwa to nie wszystko co czeka w sobotni wieczór w Klubie Bolko na fanów hip-hopu. Jedną z części imprezy będą pokazy taneczne grup Gang The Funk ze Świebodzic i B-Boys Life Forever ze Świdnicy. Tym co odróżnia świdnicką imprezę od innych bitew jest też tworzenie podkładów na żywo przez zespół instrumentalny Aplaindygo (bas, dj, klawisze, perkusja). Ciekawie zapowiada się powrót na świdnicką scenę Trzeciego Wymiaru, który wystąpi na zakończenie wydarzenia. Zespół przygotowuje się do wydania piątego albumu pt. „Odmienny Stan Świadomości” i od 10 dni promuje go teledyskiem do utworu „Zabiłem Grubasa”.

Poniżej przedstawiamy rozpiskę godzinową Wielkiej Rapsodii Świdnickiej

22:00 Trzeci Wymiar
21:30 Bitwa: pojedynki finałowe
20:30 Mam Na Imię Aleksander
20:00 pokazy tańca
19:00 Bitwa: pojedynki grupowe
16:30 Bitwa: eliminacje
16:00 Bitwa: rejestracja zawodników

W tym samym dniu o godzinie 17:00 na stadionie OSiR odbędzie się bardzo ciekawy mecz III ligi piłki nożnej pomiędzy Polonią Świdnica a Stilonem Gorzów, na który wszyscy posiadacze biletów na WRŚ mają wstęp wolny.

Wielka Rapsodia Świdnicka odbędzie się w małej sali Klubu Bolko w związku z czym ilość biletów dostępnych w sprzedaży jest ograniczona a organizatorzy zachęcają do szybkiego zaopatrzenia się w wejściówki w Informacji Turystycznej (Świdnica) lub w sieci Ticketpro (m.in. salony Empik, Media Markt i inne). Dziś ostatni dzień, w którym można kupić bilety w cenie przedsprzedaży czyli po 20 zł. Szczegółowe informacje o wydarzeniu: www.sok.com.pl/rapsodia/