The Analogs, Blade Loki i Defekt Muzgó to goście poprzednich edycji Truskawki. Tegoroczny headliner jeszcze nie został wybrany, ale trwa już nabór konkursowych uczestników przeglądu. Termin zgłoszeń upływa 6 marca.

Świdnicki Ośrodek Kultury zaplanował w tym roku 4 koncerty eliminacyjne, które odbędą się w Klubie Bolko. Wystąpią podczas nich zespoły wybrane spośród nadesłanych do 6 marca zgłoszeń. Formularz razem z regulamin dostępny jest na stronie: www.sok.com.pl/truskawka/

Chociaż do końca naboru został ponad miesiąc, warto pospieszyć się z przesłaniem zgłoszenia – wykonawcy, którzy awansują do finału, będą występować w kolejności odwrotnej do kolejności przesłanych zgłoszeń (im wcześniejsze zgłoszenie tym późniejsza godzina występu podczas finału).

Zeszłoroczna edycja Truskawki była skierowana wyłącznie do wykonawców z powiatu świdnickiego, ale w tym roku to się zmienia! Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału muzyków zarówno z powiatu świdnickiego jak i ościennych: dzierżoniowskiego, jaworskiego i wałbrzyskiego (decyduje adres zameldowania większej części muzyków z danego zespołu – szczegóły w regulaminie).

Terminy koncertów eliminacyjnych to 28 marca, 11 i 25 kwietnia oraz 9 maja. Tak wyglądał plenerowy finał Truskawki 2014, w którym zwyciężył Demia Doberman Live Band: