truskawka_tlo

TRUSKAWKA (facebook) to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku przeglądów muzycznych, mający swoje początki jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Impreza skierowana jest do młodych wykonawców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na ścieżce koncertowej. Udział w przeglądzie daje najlepszym możliwość zaprezentowania się na scenie plenerowej przed headlinerem (gwiazdą wieczoru) i walki o nagrodę finansową w wysokości 2000 zł.

Organizatorem przeglądu jest ŚWIDNICKI OŚRODEK KULTURY. Od momentu powstania, Truskawka odbywała się w różnych lokalizacjach na terenie Świdnicy, m.in. w Sali Teatralnej ŚOK, w Klubie Bolko, w nieistniejącym już amfiteatrze w Parku Sikorskiego, w hali lodowiska, na terenie zakładu poprawczego, a po krótkiej przerwie w funkcjonowaniu, od 2012 roku w Parku Centralnym.

www Truskawki: www.sok.com.pl/truskawka/
FB Truskawki: www.facebook.com/TruskawkaFest

HARMONOGRAM

16:00 THE INŻYNIERS – punk rock
16:45 COMIN – metal
17:30 ANGRY AGAIN – metal
18:15 KWESTIA CZASU – punk rock
19:00 ENDLINE – metalcore
20:00 ogłoszenie wyników konkursu
20:10 ŻYWIOŁAK – folk-metal
22:00 afterparty w pubie Stara Szopa

Zespoły konkursowe powalczą o główną nagrodę w wysokości 2000 zł. Występy będzie oceniać jury w składzie:

Małgorzata Kuś (ShataQS)
Wokalistka od wielu lat działająca na polskich i zagranicznych scenach muzycznych. Poszczycić się może solidną kolekcją osiągnięć artystycznych, w tym współpracą z wieloma wybitnymi artystami scen międzynarodowych. W 2013 roku wraz z zespołem zwyciężyła w finale „Must Be The Music”. W tym roku wydała swój debiut pt „Mr. Mankind”.

Paweł Jurczyk (Legnickie Centrum Kultury)
Organizator koncertów oraz projekcji filmowych. W 1996 roku zapoczątkował cykl „strefa de…”, w ramach którego występują zespoły z szeroko rozumianej sceny alternatywnej. Inne jego projekty to „freestage”, skierowany do zespołów lokalnych oraz nieregularny Przegląd Kapel Rockowych o charakterze ogólnopolskim.

Michał Kulniew (Ditroit, Orchard)
Wokalista, muzyk, autor tekstów, kompozytor, aranżer. Od drugiej połowy lat 90-tych czynnie działający na scenie. Laureat wielu festiwali i przeglądów (m.in Jelenia Góra, Wrocław, Bielawa). Grał u boku takich zespołów jak: KULT, TSA, Acid Drinkers, Closterkeller, Hunter, Vader, Grzegorz Kupczyk i wielu innych.

Imprezę poprowadzi Demia Doberman (Daniel Warakomski) – raper, wokalista, muzyk. Związany m.in z grupami „Zakaz Wjazdu” oraz „Demia Doberman Live Band” (laureaci zeszłorocznej edycji „Truskawki”).

truskawka_plakat_druk_tn