Powrót
Archiwum

Truskawka 2013

o "Truskawce"

Zespoły

Kontakt / dojazd

Partnerzy


Data

20 Lipca 2013

Godzina

16:00

Bilety

wstęp wolny

Organizator

"Od widza do organizatora" (grupa warsztatowa)

Trichomes z Wałbrzycha, Disorder ze Strzegomia, Incepcja z Tarnowa oraz reprezentanci Świdnicy – Guys of Destruction i Fallenight – te pięć zespołów zobaczymy na scenie tegorocznej Truskawki. Grupy zawalczą o 2000 zł i występ podczas Dni Świdnicy w 2014 roku.

Truskawka to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku rockowy przegląd muzyczny, skierowany do młodych wykonawców, którzy stoją na samym początku swojej ścieżki kariery. W tym roku okazało się, że apetyt na występ na świdnickiej scenie mają zespoły z całej Polski. Napłynęło ponad trzydzieści zgłoszeń, m.in. z Katowic, Lubawy czy Tarnowa. Do II etapu zakwalifikowało się jedenaście z nich, a trwające od 17 do 25 czerwca głosowanie esemesowe pozwoliło wybrać finałową piątkę. Najwięcej głosów otrzymał świdnicki band Guys of Destruction (249 głosów), tuż za nimi była Incepcja z Tarnowa (246), a następnie Fallenight ze Świdnicy (211), Trichomes z Wałbrzycha (121) oraz Disorder ze Strzegomia (102). – Byliśmy zaskoczeni, że zakończyliśmy etap esemesowy na drugim miejscu. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie. Nasi fani pomogli znaleźć nam się w wielkim finale, za co im bardzo gorąco dziękujemy. Oczywiście „po cichu” liczyliśmy na tą finałową piątkę i udało się. Bardzo się z tego cieszymy – na gorąco komentował wyniki zespół Incepcja, czyli Katarzyna Poręba, Artur „Borat” Boratyński, Michał Jakubowski, Karol Schabowski i Adrian Sawicki.

Finałowa piątka, która otrzymała największą ilość głosów, wystąpi już 20 lipca na plenerowej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury w Parku Centralnym. Obok nich zaprezentuje się gwiazda tegorocznej Truskawki – wrocławski zespół Blade Loki. O nastroje tuż przed występem zapytaliśmy zespół Incepcja: – Oczywiście szampańskie! Cieszymy się bardzo, że będziemy mieli okazje zagrać w Świdnicy. Będzie to dla nas nie tyle promocja naszej muzyki, co ogromna radość z pokazania się publiczności tej części kraju. Oczywiście po wygraniu Wielickiej Rockomanii nie składamy rękawic i zapowiadamy walkę o najwyższy stopień podium. Cały Tarnów wraz z zespołem Incepcja pozdrawia Świdnicę i do zobaczenia 20 lipca na Świdnickiej Truskawce! – dodają członkowie grupy.

Disorder [Strzegom]
facebook | myspace
http://www.youtube.com/watch?v=1xbFmn0xAvc

 

Fallenight [Świdnica]
facebook | myspace

 

Guys of Destruction [Świdnica]
facebook | www

 

Incepcja [Tarnów]
facebook

 

Trichomes [Wałbrzych]
facebook | myspace

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+