Powrót
Archiwum

Truskawka: warsztaty filmowania smartfonem (i nie tylko)

DOŁĄCZ na FB

Data rozpoczęcia

24 Lutego 2017

Data zakończenia

26 Lutego 2017

Miejsce

Klub Bolko ŚOK
pl. Grunwaldzki 11

Bilety

udział bezpłatny
obowiązują zapisy

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury

UWAGA!!!
Zostały ostatnie wolne miejsca!
Zapisy wydłużone do 23 lutego!

Zapraszamy do udziału w warsztatach tworzenia materiałów wideo za pomocą szeroko dostępnego sprzętu multimedialnego takiego jak telefony komórkowe, fotograficzne aparaty cyfrowe, kamery klasy GoPro itp. Jedynym wymogiem dla uczestników jest posiadanie jednego z wymienionych urządzeń a zainteresowanie muzyką (klipy, relacje, recenzje) będzie dodatkowym atutem. Zajęcia praktyczne będą realizowane w trakcie świdnickiego przeglądu muzycznego Truskawka.

PROGRAM

dzień #1
24 lutego 2017 (piątek), 15:00 – 19:00

Zajęcia teoretyczne.
– Krótkie wprowadzenie: język filmu dokumentalnego, zasady kadrowania, plany filmowe.
– Zasady filmowania przy użyciu wielu kamer.
– Prezentacja wybranych sekwencji z filmów dokumentalnych o tematyce muzycznej.
– Dyskusja z uczestnikami na temat zaprezentowanego materiału.
– Szczegółowe ustalenie formy filmu, który uczestnicy będą realizować dnia następnego.
– Praktycznie zapoznanie się z możliwościami oraz zasadami działania sprzętu multimedialnego przyniesionego przez uczestników. 

dzień #2
25 lutego 2017 (sobota), 14:00 – 23:00

Zajęcia praktyczne.
Uczestnicy wspólnie z prowadzącym realizują wielokamerową rejestrację z przeglądu muzycznego Truskawka. 

dzień #3
26 lutego 2017 (niedziela), 14:00 – 18:00

Zajęcia teoretyczne.
Zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami montażu filmowego przy użyciu programu Adobe Premiere Pro CC. Problemy: montaż z wielu kamer, formaty zapisu, synchronizacja obrazu i dźwięku, praca nad materiałem nagranym dzień wcześniej.

ZAPISY

Zapisy przyjmujemy mailowo do 23 lutego (!) pod adresem truskawka@sok.com.pl (temat maila: Warsztaty wideo; w treści proszę wpisać imię i nazwisko, numer telefonu, rodzaj sprzętu z którego chce się korzystać na warsztatach oraz ewentualnie link do swoich realizacji wideo (nie jest wymagany!)).

PROWADZĄCY

Jakub Gryzowski (1984) – animator kultury, praktyk i teoretyk filmu amatorskiego. Od dziesięciu lat w grupie Hafciarka tworzy filmy niezależne, awangardowe oraz z pogranicza wideoartu. Jego prace były pokazywane m.in. na wystawie w BWA Studio („Hafciarka o Zmierzchu”, 2010 r.), Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam („Wideo – Plakaty”, 2013 r.), Klubie pod Kolumnami („Hafciarka – Jedenastolecie”, 2016 r.), były częścią takich wystaw zbiorowych jak: Rytuał, Podwodny Wrocław, Projektu SUW i wielu innych. Obecnie prowadzi (założony przez siebie w styczniu 2014 roku) Klub Realizatorów Filmowych. W ramach tej inicjatywy organizuje comiesięczne pokazy filmów amatorskich we wrocławskim Firleju, aktywnie wspiera produkcje niezależne, oraz przewodzi panelom dyskusyjnym poświęconym kondycji współczesnego kina, przyczyniając się do popularyzacji filmów pozainstytucjonalnych. Organizator i dyrektor programowy festiwalu Dni Kina Amatorskiego, którego pierwsza edycja odbyła się 29 i 30 kwietnia 2015r. w byłym kinie Atom (budynek NOT) we Wrocławiu.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE

Jakub Gryzowski jest autorem wideorelacji m.in. z takich muzycznych wydarzeń jak Asymmetry Festiwal (Wrocław) i Sanatorium Dźwięku (Sokołowsko) czy Melting Pot (Wrocław).

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+