DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

Festiwal jest skierowany przede wszystkim do mniejszych grup teatralnych działających na prowincji – przede wszystkim z terenu Dolnego Śląska. Przegląd otwarty jest dla wszystkich teatrów, zarówno amatorskich i zawodowych, jak również całego nurtu awangardowego, o ile cechuje je świeży i odważny opis rzeczywistości. W ciągu poprzednich lat na forum prezentowały swoje spektakle m.in. Cieszyńskie Studio Teatralne, Teatr Ecce Homo z Kielc, Zakład Krawiecki z Wrocławia, Terminus A Quo z Nowej Soli i Teatr Krzyk z Maszewa.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy Teatr Kątem z Dzierżoniowa, Scenę Studyjną Mimodrom z Wrocławia, Terminus A Quo z Nowej Soli, grupę Alchemii Teatralnej, Teatr Ruchu EM. Część muzyczną zapewni Dj Gafer 303.

Niekonkursowy charakter spektaklu oraz organizowane dyskusje, mają tworzyć klimat przede wszystkim twórczej wymiany poglądów pomiędzy publicznością a samymi teatrami – nie tylko na tematy stricte teatralne, ale również związane z problemami, które poruszają widowiska.

W czasie festiwalu funkcjonuje specjalna gazetka, która na bieżąco pozwala opisywać wrażanie ze spektakli.

PIĄTEK: 7 lutego (Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43)
18:30 „Andrzeju, nie denerwuj się” – grupa warsztatowa projektu Alchemia teatralna
19:00 „Alchemia Teatralna 2014” – reportaż
20:00 „La Loba” – Teatr Ruchu EM

SOBOTA: 8 lutego (Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43)
17.00 „Czyściec” – Teatr Kątem
18.15 „Telefon” – Scena Studyjna Mimodrom
19.00 Bartosz Gawroński (Gafer303) dj set w Galerii 44
20.00 „Sister Kate” – Teatr Terminus A Quo