Kombii, Lao Che, Abradab oraz Hurt to gwiazdy tegorocznych Dni Świdnicy, które odbędą się 24 i 25 maja. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury i podobnie jak w zeszłym roku miejscem wydarzeń będzie teren OSiR przy ulicy Śląskiej. Dwudniowa impreza będzie rozbrzmiewać hip-hopem oraz rockiem, wstęp na każdy z dni to tylko 2 zł.

Zespół Kombii powstał wiosną 2003 roku z inicjatywy trzech członków zespołu Kombi: Grzegorza Skawińskiego, Waldemara Tkaczyka oraz Jana Pluty. Dwa miesiące pracy zespołu zaowocowały nowym programem opartym na znanych przebojach, takich jak: „Linia życia”, „Hotel twoich snów”, „Nasze randez-vous”, „Kochać cię za późno”, „Nie ma zysku”, „Black and white” w nowych aranżacjach.

Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. W zeszłym roku ukazał się nowy, piąty album tego sekstetu zatytułowany „Soundtrack”. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko czy Roisin Murphy. Jak na każdej wcześniejszej płycie Lao Che postanowili pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, nie zważając na sztywne ramy gatunków.

Abradab to wyjątkowo rozchwytywany polski raper. Założyciel legendarnej grupy Kaliber 44, z którą sięgnął po najważniejsze nagrody polskiej fonografii i zmienił oblicze polskiej muzyki hip-hopowej. W 2004 roku rozpoczął solową karierę wydając „Czerwony album”, a utwory takie jak: „Miasto Jest Nasze” czy „Rapowe Ziarno 2 (Szyderap)” szturmem zdobyły publiczność.

Hurt jest zespołem piosenek eklektycznych poruszającym się w klimatach rocka alternatywnego. Wrocławska formacja pod wodzą Maćka Kurowickiego, autora charakterystycznych tekstów i wokalisty operującego głosem o niepowtarzalnej barwie, nagrała swój tegoroczny teledysk do utworu „Najważniejszy jest wybuch” w świdnickim areszcie.

Świdnicę na scenie będą reprezentować Madział/Melon (hip-hop) oraz Johnny Trzy Palce (country, rock).

Szczegółowe informacje na temat Dni Świdnicy oraz wykonawców można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury: www.sok.com.pl. Współorganizatorem imprezy jest Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji.