SPIS TREŚCI:

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA
18 grudnia: KinoSzkoła: edukacja filmowa dla dzieci
18 grudnia: Syberiada polska [film]
19 grudnia: Konkurs na gwiazdę betlejemską
20 grudnia: Zanim Pan zapuka do drzwi [widowisko]
22 grudnia: III Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe

NOWE W NASZYM PROGRAMIE
4 stycznia: Tekla Klebetnica [koncert]
10 stycznia: Lunapark + Orchard + Tantua [koncert]
19 stycznia: Karnawałowa Strauss Gala [koncert]

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA

(17-23 XII)

KinoSzkoła: edukacja filmowa dla dzieci

„KinoSzkoła – Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej” to projekt złożony z różnorodnych form edukacyjnych, których zasadniczym celem jest wzrost świadomości i kompetencji medialnych wśród przedszkolaków, uczniów i nauczycieli.

Czytaj online.

Syberiada polska [film]

Jedna z największych produkcji ostatnich lat, która z epickim rozmachem opowiada przejmującą historię Polaków deportowanych w latach 40. na Syberię. Pierwszy polski film zrealizowany w majestatycznych i surowych syberyjskich warunkach.

Czytaj online.

Konkurs na gwiazdę betlejemską

Świdnicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na gwiazdę betlejemską.

Czytaj online.

Zanim Pan zapuka do drzwi [widowisko]

Widowisko kolędowe przygotowane w formie współczesnego moralitetu, opowiada historię zmagań sił anielskich i diabelskich o prymat nad charakterem Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj online.

III Adwentowe Koncerty Wokalno-Organowe

Trzecia edycja festiwalu zainicjowanego przez Zuzannę i Macieja Batorów. Jest to cykl koncertów, na których prezentują się młodzi organiści i śpiewacy.

Wystąpią:
Anna Pikulska – organy,
Marcjanna Myrlak – mezzosopran

Czytaj online.

NOWE W NASZYM PROGRAMIE

Tekla Klebetnica [koncert]

Koncert z okazji rozpoczęcia działalności i sezonu 2014 Balloon Club Świdnica.

Zespół Tekla Klebetnica powstał w 2006 roku z inicjatywy Zygmunta Czupryna. W jego składzie występują: Ania – studentka Akademii Muzycznej, skrzypaczka i wokalistka; Zygmunt – student informatyki i akordeonista; Marek – student Akademii Muzycznej, skrzypek oraz Marcin także student Akademii Muzycznej.

Czytaj online.

Lunapark + Orchard + Tantua [koncert]

Oficjalne otwarcie i pierwszy koncert w małej sali Klubu Bolko, która przeszła remont mający na celu poprawę warunków akustycznych. W ramach projektu dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wygłuszono sufit oraz zakupiono dodatkowy sprzęt, m.in. konsolę cyfrową, głośniki i podesty.

Czytaj online.

Karnawałowa Strauss Gala [koncert]

Po sukcesach w USA, Australii i wszystkich krajach Europy! Znakomity koncert w wykonaniu Duetu Małżeńskiego Doroty Ujdy-Jankiewicz (sopran) i Andrzeja Jankiewicza (tenor) w towarzystwie Kameralnego Zespołu Instrumentalnego, złożonego z najlepszych instrumentalistów, posiadających bogate doświadczenie wykonawcze, grywających na co dzień w najlepszych zespołach i orkiestrach.

Czytaj online.