DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

W ramach inicjatyw lokalnych w naszym mieście realizowany będzie między innymi projekt pn. „Świdniczanie dla świdniczan”.

Pierwsza edycja imprezy odbędzie się 12 października (niedziela) w Klubie Bolko. Rozpoczęcie o godz. 15.00, od 17 gala podsumowująca wydarzenie. Jest już kilkunastu chętnych do zorganizowania swojego mini stoiska i pochwalenia się swoją pasją.
W trakcie imprezy konkurs z nagrodami dla wystawcy i publiczności.

Wszyscy chętni do zaprezentowania czegoś ciekawego, czym żyją poza pracą zawodową zaproszeni są do kontaktu.
Genezę pomysłu tłumaczy Jacek Iwancz – jeden z inicjatorów przedsięwzięcia, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego:
– W naszym mieście jest wiele osób, które posiadają ciekawe pasje, hobby lub zajęcia pozazawodowe, które najczęściej pozostają nieznane szerszemu kręgowi mieszkańców.

A szkoda, bo efekty rozwijania tych, nierzadko wieloletnich zainteresowań, warte są publicznego zaprezentowania.
– Dotychczas brakowało formuły i miejsca, w których takie osoby mogłyby się pokazać i zainspirować innych do osobistego rozwoju
i kreatywnego spędzania wolnego czasu. Chcemy zorganizować coroczne, jednodniowe spotkania mające charakter czegoś w rodzaju prezentacji lub „targów” adresowanych dla wszystkich świdniczan. Dla jednych to okazja do prezentacji, dla pozostałych szansa ujrzenia przebogatego dorobku ludzi, których może nawet znają, ale nie od strony ich ciekawych, niecodziennych pasji – dodaje Zbigniew Curyl, na co dzień dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

-Właściwie moje zaangażowanie w tę sprawę można traktować, jako rodzaj ciekawego hobby – żartuje Ireneusz Pałac zastępca prezydenta miasta.
-Zawodowo zajmuję się zupełnie czymś innym, ale okazało się, że realizacja moich wcześniejszych pomysłów np. Marszu i Koncertu Katyńskiego dała mi wielką satysfakcję. Dlatego liczę, że podobnie będzie i tym razem – dodaje.
-Moje doświadczenia ze świata sportu są takie, że od jednego udanego występu zależy, czy uwierzymy jeszcze bardziej w to, co robimy. Takie potwierdzenie trafności wybranej pasji życiowej może być przydatne każdemu hobbyście. Powodzenie imprezy jest także ważna dla mnie osobiście, bo lubię widzieć przydatność mojej pracy na rzecz innych ludzi- dodaje Andrzej Dziedzic, współorganizator imprezy, radny miejski ze Wspólnoty Samorządowej.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE I ZAPISY: http://swidniczaniedla.pl/

Informacja telefoniczna
Ireneusz Pałac 601 316 464
Zbigniew Curyl 604 181 910
Jacek Iwancz 601 537 945