Powrót
Archiwum

Świdnickie Recenzje Muzyczne: koniec naboru

DOŁĄCZ na FB

Data

14 Lutego 2016

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury

Świdnickie Recenzje Muzyczne to nowy projekt, wzorowany na coraz popularniejszych “budżetach obywatelskich”, który ma umożliwić fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wnioski można u nas składać w formie… autorskich recenzji płytowych! Chcemy zachęcić Was do wyrażania opinii i zgłaszania rekomendacji poprzez pisanie recenzji najlepszych Waszym zdaniem polskich albumów. Recenzje będą reprezentowały opisywanych artystów a ci najwyżej oceniani w głosowaniu publiczności zostaną zaproszeni na występ w Świdnicy.

NAPISZ RECENZJĘ I WYGRAJ KONCERT!
4 etapy: krok po kroku

1 ETAP
Napisz recenzję najlepszego Twoim zdaniem albumu polskiego wykonawcy, który został wydany w 2015 roku. Zależy nam na prezentowaniu najbardziej aktualnych dokonań krajowej sceny muzycznej, dlatego ograniczamy się tylko do płyt z ubiegłego roku (rok wydania albumu można zazwyczaj znaleźć na jego okładce lub sprawdzić na stronie: www.discogs.com/). Recenzję wyślij do 14 lutego na adres recenzje@sok.com.pl wpisując w temacie maila: Nazwa wykonawcy “Tytuł płyty” a w treści swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Jedna osoba może zgłosić tylko jedną recenzję!

2 ETAP
Otrzymane recenzje poddamy wstępnej selekcji (m.in. pod kątem warsztatu i możliwości realizacji koncertu danego wykonawcy) i ułożymy z nich zestaw do głosowania. W przypadku małej liczby zgłoszeń zestaw uzupełnimy wybranymi płytami z przedstawionego poniżej rankingu “Najlepsze albumy według mediów”.

3 ETAP
Głosowanie potrwa od 19 lutego do 7 marca i będzie miało charakter otwarty (każdy będzie mógł wziąć w nim udział). Szczegóły dotyczące głosowania podamy wkrótce.

4 ETAP
Po zakończeniu głosowania podliczymy głosy oddane na poszczególne recenzje/artystów i rozpoczniemy działania w kierunku realizacji ich koncertów w Świdnicy (z uwzględnieniem możliwości technicznych i finansowych ŚOK). Autorzy recenzji, które zostaną nagrodzone realizacją koncertu, otrzymają podwójne zaproszenie na występ oraz możliwość spotkania z artystą i uczestniczenia w przygotowaniach do występu.

NAJLEPSZE ALBUMY WEDŁUG MEDIÓW

Poniżej prezentujemy 10 najlepszych polskich płyt 2015 roku. Zestawienie przygotowaliśmy na podstawie rankingów sporządzonych przez Gazetę Wyborczą, Interia.pl, Onet.pl, T-Mobile Music, CGM.pl, Listę Przebojów “Trójki” i Tidal.

1. Kortez „Bumerang”
2. Dawid Podsiadło „Annoyance and disappointment”
3. Smolik / Kev Fox
4. Stara Rzeka „Cień chmury nad ukrytym polem”
5. Taco Hemingway „Umowa o dzieło”
6. Kapela Ze Wsi Warszawa „Święto Słońca”
7. Lao Che „Dzieciom”
8. Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir „1976: A Space Odyssey”
9. Mgła „Exercises in futility”
10. The Dumplings „Sea you later”

Koordynatorem projektu jest Bartosz Łabuda (b.labuda@sok.com.pl / 884 891 355)

top10 okładki media v2

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+