Świdnickie Recenzje Muzyczne to nowy projekt, wzorowany na coraz popularniejszych “budżetach obywatelskich”, który ma umożliwić fanom muzyki wpływ na repertuar koncertowy Świdnickiego Ośrodka Kultury. Wnioski można u nas składać w formie… autorskich recenzji płytowych! Chcemy zachęcić Was do wyrażania opinii i zgłaszania rekomendacji poprzez pisanie recenzji najlepszych Waszym zdaniem polskich albumów. Recenzje będą reprezentowały opisywanych artystów a ci najwyżej oceniani w głosowaniu publiczności zostaną zaproszeni na występ w Świdnicy.

NAPISZ RECENZJĘ I WYGRAJ KONCERT!
4 etapy: krok po kroku

1 ETAP
Napisz recenzję najlepszego Twoim zdaniem albumu polskiego wykonawcy, który został wydany w 2015 roku. Zależy nam na prezentowaniu najbardziej aktualnych dokonań krajowej sceny muzycznej, dlatego ograniczamy się tylko do płyt z ubiegłego roku (rok wydania albumu można zazwyczaj znaleźć na jego okładce lub sprawdzić na stronie: www.discogs.com/). Recenzję wyślij do 14 lutego na adres recenzje@sok.com.pl wpisując w temacie maila: Nazwa wykonawcy “Tytuł płyty” a w treści swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu. Jedna osoba może zgłosić tylko jedną recenzję!

2 ETAP
Otrzymane recenzje poddamy wstępnej selekcji (m.in. pod kątem warsztatu i możliwości realizacji koncertu danego wykonawcy) i ułożymy z nich zestaw do głosowania. W przypadku małej liczby zgłoszeń zestaw uzupełnimy wybranymi płytami z przedstawionego poniżej rankingu “Najlepsze albumy według mediów”.

3 ETAP
Głosowanie potrwa od 19 lutego do 7 marca i będzie miało charakter otwarty (każdy będzie mógł wziąć w nim udział). Szczegóły dotyczące głosowania podamy wkrótce.

4 ETAP
Po zakończeniu głosowania podliczymy głosy oddane na poszczególne recenzje/artystów i rozpoczniemy działania w kierunku realizacji ich koncertów w Świdnicy (z uwzględnieniem możliwości technicznych i finansowych ŚOK). Autorzy recenzji, które zostaną nagrodzone realizacją koncertu, otrzymają podwójne zaproszenie na występ oraz możliwość spotkania z artystą i uczestniczenia w przygotowaniach do występu.

NAJLEPSZE ALBUMY WEDŁUG MEDIÓW

Poniżej prezentujemy 10 najlepszych polskich płyt 2015 roku. Zestawienie przygotowaliśmy na podstawie rankingów sporządzonych przez Gazetę Wyborczą, Interia.pl, Onet.pl, T-Mobile Music, CGM.pl, Listę Przebojów “Trójki” i Tidal.

1. Kortez „Bumerang”
2. Dawid Podsiadło „Annoyance and disappointment”
3. Smolik / Kev Fox
4. Stara Rzeka „Cień chmury nad ukrytym polem”
5. Taco Hemingway „Umowa o dzieło”
6. Kapela Ze Wsi Warszawa „Święto Słońca”
7. Lao Che „Dzieciom”
8. Zbigniew Wodecki with Mitch & Mitch Orchestra and Choir „1976: A Space Odyssey”
9. Mgła „Exercises in futility”
10. The Dumplings „Sea you later”

Koordynatorem projektu jest Bartosz Łabuda (b.labuda@sok.com.pl / 884 891 355)

top10 okładki media v2