Po udanym marcowym koncercie Dean Brown Group, w kwietniu jazz wraca do naszego miasta z pełną mocą. W minioną sobotę w Klubie Bolko zagrała dla nas grupa niemieckich muzyków. Die Original Blütenweg Jazzer wymieszali klasyczne standardy z lekkością wykonania i humorem, tworząc unikalne interpretacje (zobacz fotorelację portalu ws-24.pl).

Za niecałe dwa tygodnie ze swoim repertuarem zaprezentuje się natomiast zespół Fourth Floor. Jest to kwartet, w którym miejsce dla siebie znalazły nieco rzadziej spotykane instrumenty. I tak 18 kwietnia zachwyci nas połączenie dźwięku wibrafonu i marimby z nieodłączoną sekcją rytmiczną. W tym wypadku – perkusji i gitary basowej.

Ostatnim punktem na kwietniowej mapie jazzowych imprez, jest spotkanie autorskie i koncert znakomitej polskiej wokalistki. 26 kwietnia o godzinie 18:00 w Klubie Bolko, Urszula Dudziak opowie o swojej biografii pt. „Wyśpiewam Wam wszystko”, by nieco później wystąpić przed nami z towarzystwem zespołu Super Band.

Bilety na wszystkie koncerty dostępne są w Informacji Turystycznej (ul. Wewnętrzna 2 / Rynek) oraz w sieci Ticketpro (m.in. Empik i Media Markt).