Już 29 kwietnia Schmidt Electric (Piotr Schmidt Electric Group) po wiosennym odświeżeniu nazwy rusza w trasę koncertową promującą drugi album zespołu! Z nowym, jeszcze bardziej elektryzującym materiałem grupa już 22 maja wystąpi w świdnickim klubie Bolko przy Świdnickim Ośrodku Kultury.

Drugi album zespołu usatysfakcjonuje dotychczasowych fanów grupy, ale także zaskoczy wieloma nowoczesnymi pomysłami i nowatorską specyfiką! Zespół w swych muzycznych poszukiwaniach poszedł o kolejny, zaskakujący krok na przód. Jazz, funk, groove, R&B, a teraz także wpływy drum’n’bass tworzą wyborną mieszankę pociągającą swą świeżością, licznymi zwrotami akcji i pełną porywających uniesień. Podobnie jak w przypadku debiutanckiego albumu materiał ten sięga do muzycznej tradycji, tworząc jednocześnie nową jakość. Na płycie znajdą się utwory skomponowane przez Piotra Schmidta i Tomasza Burę. Utwory świeże i innowacyjne. Świadectwem atrakcyjności i wyjątkowości tej muzyki jest fakt udziału w projekcie specjalnych gości zespołu, wybitnych artystów jazzowych o ogromnym dorobku artystycznym, takich jak znakomity brytyjski gitarzysta Alex Hutchings.

Schmidt Electric (Piotr Schmidt Electric Group) – członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, którzy od momentu powstania (kwiecień 2011) zagrali wspólnie ponad 80 koncertów w tym na wielu międzynarodowych festiwalach. Ciesząc się fantastycznym odbiorem publiczności Schmidt Electric to aktualnie jeden z trzech najlepszych jazzowych zespołów elektrycznych w Polsce (ankieta Jazz Top 2014 magazynu Jazz Forum). Zespół od początku swego istnienia występuje z jednym z najwybitniejszych współczesnych polskich pianistów jazzowych i funkowych – Tomkiem Burą, który aktualnie mieszka i koncertuje z wielkim powodzeniem w Wielkiej Brytanii.

Zespół zadebiutował płytą „Silver Protect” wydaną we wrześniu 2012. Płyta ta od razu zwróciła uwagę krytyków i została doceniona przez fanów elektrycznego jazzu w Polsce.

W skład zespołu wchodzą:
Piotr Schmidt – trąbka
Tomasz Bura – klawisze, syntezatory
Michał Kapczuk – gitara basowa, efekty
Sebastian Kuchczyński – perkusja

150522 Schmidt Electric (fot. Kamil Rubik)