Powrót
Archiwum

Świdnickie Noce Jazzowe: MaBaSo (Maseli, Barański, Soltis)

Data

15 Maja 2018

Godzina

19.00

Miejsce

Patio Restauracji Rynek 43 (w przypadku opadów deszczu koncert odbędzie się w Sali Teatralnej ŚOK)

Bilety

Wstęp wolny

BERNARD MASELI MABASO TRIO

„Mabaso” to najnowszy projekt naszego najlepszego od dwóch dekad wibrafonisty elektrycznego-Bernarda Maseli. Tworzą go kontrabasista oraz basista elektryczny Michał Barański oraz najlepszy słowacki perkusista, obecnie mieszkający w Pradze –Dano Soltis.
Zbierając doświadczenia w zespole Walk Away,Music Painters,The Globetrotters czy wreszcie od trzech lat jako członek kwartetu amerykańskiego gitarzysty Deana Browna, Bernard postanowił stworzyć trio które będzie realizowało jego autorską wizję elektrycznego jazzu.On sam mówi „od zawsze uważałem że fusion nie musi być realizowane według zamkniętego schematu „wolno-szybko,cicho-głośno” ,że może również wykorzystywać wszystkie zdobycze współczesnego akustycznego jazzu”. Takie właśnie jest MaBaSo gdzie od strony konstrukcyjnej, aranżacyjnej i brzmieniowej muzycy wykorzystują charakterystyczne elementy elektrycznego „fusion” z mocnymi wpływami muzyki R&B,soul czy funky lecz już w warstwie harmoniczno-melodycznej i w sposobie rozgrywania partii solowych mamy do czynienia z myśleniem wywodzącym się w linii prostej z akustycznego jazzu.
W 2013 roku zespół nagrywa pierwszą płytę która jest zapisem koncertu w katowickim klubie „Old Timers Garage pod tytułem „Sunshine of your love”.Płyta cieszy się ogromnym powodzeniem czego wyrazem są towarzyszące jej od samego początku znakomite recenzje:

Panie i Panowie! Płyta Sunshine Of Your Love miażdży!
Nie słyszałem ich dotąd na żywo, jestem sceptykiem,jeśli chodzi o płyty live, a tej płyty słuchałem przez kilka dni z rzędu! Fusion najczystszej wody: harmonie, melodyjność, improwizacje, brzmienia,time, lekkość, energia, humor!
– Jerzy Szczerbakow JazzPress 07.2014/23

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+