Z okazji Dnia Matki zabierz Mamę na koncert.
Wejście na koncert za okazaniem zaproszeń, które można odbierać w Informacji Turystycznej w Świdnicy

Chcielibyśmy zainteresować Państwa  rewelacyjnym  koncertem „Krystyna Stańko i jej Jobim”. Na program składają się kompozycje tego wybitnego twórcy bossa novy, które chcemy zaprezentować w specjalnie dobranym składzie. Repertuar  ten trafia zarówno do wyrobionego muzycznie odbiorcy, jak i do szerokiej publiczności, zarówno na dużych festiwalach, w salach koncertowych jak i w klubie. Publiczność tak samo jak artyści entuzjastycznie reaguje na kompozycje Carlosa Jobima, ponieważ ta muzyka ma niemal terapeutyczną moc, to trzeba usłyszeć i zobaczyć!!!

„Krystyna Stańko i jej Jobim” to wspaniały  projekt artystyczny przygotowany specjalnie na jedyny w Europie, w pełni kobiecy Ladies Jazz Festival 2014. Oprócz swoich ciekawych, uznanych  płyt z muzyką  autorską i jazzową, głos Krystyny Stańko można usłyszeć w każdą niedzielę w jej audycji na antenie Radia Gdańsk, ale również od kilkunastu lat prowadzi klasę śpiewu jazzowego w gdańskiej Akademii Muzycznej. Różnorodność, bogactwo barw i osobowości artystek stanowią o wyjątkowości tego przedsięwzięcia. Każdy głos ma swoje oryginalne brzmienie i wrażliwość, przez co koncert staje się niesamowicie interesujący i piękny. Projekt współtworzą wybitni instrumentaliści, z którymi wokalistka współpracuje od lat: Dominik Bukowski (wibrafon), Piotr Lemańczyk (kontrabas), Przemysław Jarosz (perkusja), Marcin Wądołowski (gitara). W programie znalazło się kilkanaście utworów Jobima, między innymi słynne Corcovado, Dindi, czy No more blues. Koncert jest wielkim przeżyciem zarówno dla muzyków  jak i dla publiczności, która daje się uwieść pięknej muzyce i oryginalnym interpretacjom. Projekt zebrał świetne recenzje, a reakcja publiczności była bardzo gorąca i to daje ogromny napęd do zaprezentowania programu po raz kolejny.

„Jego muzyka ma moc słońca i niesamowicie dobrą energię, piękne melodie obdarzone bogatą harmonią i rytmiką  działają jak balsam dla duszy, bez względu na porę dnia, roku, czy pogodę, pragniemy się nią podzielić z publicznością” – tak o A.C. Jobimie mówi sama Krystyna Stańko .

A oto dwa fragmenty świetnych recenzji jakie ukazały się po  koncercie:
„Ostatnim dużym koncertem Ladies Jazz 2014 był „Mój Jobim” Krystyny Stańko. Piosenki klasyka bossa novy znów zachwyciły publiczność dzięki Krystynie i występującej gościnnie grupie jej studentek ”
T. Rozwadowski

„Na zakończenie Festiwalu wystąpiła Krystyna Stańko, znana doskonale w Trójmieście wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, obdarzona oryginalną barwą głosu. Podczas Ladies Jazz Festival zaprezentowała specjalnie na tę okazję przygotowany program, zespół wspólnie zaprezentował przepiękne utwory A.C. Jobima, fenomenalnego brazylijskiego muzyka, kompozytora i wokalisty, jednego z twórców stylu bossa nova. Kto zna głos Krystyny Stańko ten wie, że koncert był wspaniałym zakończeniem trwającego wiele dni spotkania z kobietami w świecie jazzu”
A. Skonieczny

150523 Krystyna Stańko