Ponad 300 widzów, 40 muzyków, 27 nagrań audio/wideo i 3 dni koncertów – tak w skrócie wyglądał tegoroczny przegląd “Truskawka”. Ostatnie występy odbyły się w minioną sobotę w Klubie Bolko.

Świdnicki Przegląd Muzyczny zaprezentował zespoły z powiatu świdnickiego, grające szerokie spektrum gatunków muzycznych od metalu przez rocka, po alternatywne country. Wśród wykonawców byli zarówno debiutanci tacy jak Mindless, których występ przyciągnął najwięcej młodzieży, ale też weterani jak świętujący w tym roku 25-lecie Collision. Oprócz nich Świdnicę reprezentowały też grupy Iluminator, Johnny Trzy Palce, Plethora i Toxide. Świebodzice miały dwóch przedstawicieli w postaci zespołów The Shapeless One i Dead Again a ze Strzegomia przyjechał Disorder.

Tegoroczny przegląd służył prezentacji i integracji lokalnego środowiska muzycznego i stawiał na współpracę i wymianę doświadczeń zamiast rywalizacji (stąd m.in. brak formuły konkursowej).

Organizatorem wydarzenia był Świdnicki Ośrodek Kultury. Pełną galerię zdjęć z koncertów można znaleźć na stronie FB przeglądu: https://www.facebook.com/TruskawkaFest/

Kolejnym działaniem ŚOK dla lokalnych muzyków jest utworzenie ogólnodostępnej sali prób w Klubie Bolko, nad którą trwają już prace a aktualne informacje można będzie wkrótce znaleźć pod podanym wyżej adresem.

Collision (foto Łukasz Moskal)

Dead Again (foto Łukasz Moskal)

Disorder (foto Łukasz Moskal)

Iluminator (foto Łukasz Moskal)

Johnny Trzy Palce (foto Łukasz Moskal)

Mindless (foto Łukasz Moskal)

Plethora (foto Łukasz Moskal)

The Shapeless One (foto Łukasz Moskal)

Toxide (foto Łukasz Moskal)

Truskawka #1 (foto Łukasz Moskal)

Truskawka #2 (foto Łukasz Moskal)

Truskawka #3 (foto Łukasz Moskal)