Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza 11 lipca do Parku Centralnego na tegoroczny finał przeglądu Truskawka. Na plenerowej scenie będzie można zobaczyć 5 zespołów konkursowych oraz wykonawcę wieczoru, którym w tym roku jest Żywiołak. Przygotujcie się na dawkę rocka, metalu i… słowiańskiego folku.

Żywiołak to grupa założona przez lirnika Roberta Jaworskiego (ex-Kapela ze Wsi Warszawa). Zespół pracuje obecnie nad nowym albumem, którego zapowiedzią jest zeszłoroczny singiel „Skrzeble” inspirowany kaszubską melodią ludową i bazujący na tekście Bolesława Leśmiana. Do utworu powstał teledysk

Zespoły konkursowe, które będą walczyć o nagrodę główną w wysokości 2000 zł, zostały wyłonione w marcu i kwietniu podczas koncertów eliminacyjnych w Klubie Bolko. Zgodnie z regulaminem przeglądu, udział mogły brać grupy złożone w większości z muzyków powiatu świdnickiego, dzierżoniowskiego, jaworskiego lub wałbrzyskiego. Wśród najlepszych znalazły się:
Endline – Świdnica/Wrocław – metalcore – http://bit.ly/Endline
Kwestia Czasu – Bielawa – punk rock – http://bit.ly/Kwestia-Czasu
Angry Again – Wałbrzych/Świebodzice – metal – http://bit.ly/Angry-Again
Comin – Wałbrzych – metal – http://bit.ly/CominPL
The Inżyniers – Świdnica/Wrocław – punk rock – http://bit.ly/The-Inzyniers

Wszystkie występy będą filmowane przez wrocławską grupę Bombaclass, która podczas 15 lat swojej działalności nagrała ponad 500 koncertów festiwalowych i klubowych, głównie zagranicznych i polskich wykonawców reggae, rock i folk. Zapraszamy do obejrzenia przygotowanego przez nich fragmentu zeszłorocznego występu The Analogs na Truskawce:

Finał Truskawki w Parku Centralnym będzie trwał od 16:00 do 22:00. Wśród osób, które pojawią się pod sceną od samego początku, zostaną rozlosowane nagrody od partnerów finału: pizzerii Da Grasso oraz pubu Stara Szopa, w którym odbędzie się pokoncertowe afterparty.

Organizatorem przeglądu Truskawka jest Świdnicki Ośrodek Kultury przy wsparciu Urzędu Miasta, Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Hotelu Fado. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny a więcej informacji można znaleźć na stronie www.sok.com.pl/truskawka2015 oraz www.facebook.com/TruskawkaFest.

truskawka_plakat_druk_tn