Świdnicki Festiwal Filmowy „Spektrum”

Strona główna/Film/Świdnicki Festiwal Filmowy „Spektrum”

Świdnicki Festiwal Filmowy „Spektrum”

Festiwal SPEKTRUM to po raz kolejny przedpremierowe i premierowe pokazy najciekawszych festiwalowych tytułów, spotkania z twórcami czy warsztaty filmowe. Wśród prezentowanych filmów znajdzie się m.in. „Ederly” Piotra Dumały – faworyt publiczności podczas tegorocznego T-Mobile Nowe Horyzonty i zwycięzca konkursu „Inne Spojrzenie” podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Film Dumały prezentowany będzie na SPEKTRUM przedpremierowo – podobnie jak choćby „Las 4. rano” Jana Jakuba Kolskiego czy „Plac zabaw” Bartosza M. Kowalskiego.

Nowy film Kolskiego to wielki powrót Krzysztofa Majchrzaka (który gościł w Świdnicy podczas pierwszej edycji festiwalu), a jednocześnie niezwykle osobiste dzieło jednego z najważniejszych polskich reżyserów ostatnich 25 lat. Pokaz uświetni wernisaż wystawy fotografii Zuzy Kolskiej „reKONSTRUCJA”. „Plac zabaw”, rewelacyjny debiut Bartosza M. Kowalskiego, znalazł się w konkursie głównym prestiżowego MFF w San Sebastian, a w Gdyni zdobył nagrodę za debiut reżyserski. Zdjęcia do filmu odbywały się w Świdnicy oraz w Wałbrzychu – można w nim rozpoznać świdnickie plenery (Galeria Świdnicka, ulica Garbarska).
Kolejnym pokazywanym w Świdnicy filmem będzie jeden z najgłośniejszych filmów sezonu – nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem za Scenariusz podczas tegorocznego Berlinale „Zjednoczone Stany Miłości” w reżyserii Tomasza Wasilewskiego. W międzynarodowej części programu znalazł się nowy obraz Cristiana Mungiu – „Egzamin”. Przedstawiciel rumuńskiej nowej fali za nowy film wyróżniony został podczas MFF w Cannes nagrodą za reżyserię.
Nowością podczas 2. edycji SPEKTRUM będzie konkurs polskich krótkich metraży, w którym swojego faworyta wybierze również publiczność.

BILETY:

5 PLN BILET POJEDYNCZY
50 PLN KARNET (W SPRZEDAŻY OD 19.10 DO WYCZERPANIA ZAPASÓW -UPOWAŻNIA DO WSTĘPU NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FESTIWALU).

BILETY PRZED FESTIWALEM DO KUPIENIA OD 24 PAŹDZIERNIKA W REGIONALNEJ INFORMACJI TURYSTYCZNEJ I KULTURALNEJ W ŚWIDNICY UL. WEWNĘTRZNA 2 (WEJŚCIE OD STRONY RYNKU) W GODZINACH OTWARCIA: PONIEDZIAŁEK – NIEDZIELA 10:00 –18:00.

W TRAKCIE FESTIWALU BILETY DO NABYCIA W SALI TEATRALNEJ ŚWIDNICKIEGO OŚRODKA KULTURY W GODZINACH OTWARCIA CENTRUM FESTIWALOWEGO.

WSTĘP NA SPOTKANIA JEST WOLNY.

UPOWAŻNIA DO WSTĘPU NA WSZYSTKIE WYDARZENIA FESTIWALU.

CENTRUM FESTIWALOWE I KAWIARNIA FESTIWALOWA MIĘDZY SEANSAMI CAFE:

CENTRUM FESTIWALOWE JEST OTWARTE 30 MINUT PRZED STARTEM PIERWSZEGO SEANSU I 30 MINUT PO STARCIE OSTATNIEGO SEANSU, CZYLI:

ŚRODA (9.11): 15:30 – 19:30
CZWARTEK (10.11): 14:00 – 21:00
PIĄTEK (11.11): 10:00 – 21:30
SOBOTA (12.11): 9:30 – 22.00
NIEDZIELA (13.11): 9:30 – 18:30

POKAZY PRZEDFESTIWALOWE:

WSTĘP WOLNY

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA. OBOWIĄZUJE ZASADA PIERWSZEŃSTWA POJAWIENIA SIĘ W SALI PRZED SEANSEM.

MIEJSCA FESTIWALOWE:

ŚWIDNICKI OŚRODEK KULTURY – RYNEK 43
ALFAMA – UL. M. KONOPNICKIEJ 6
CENTRUM WSPIERANIA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH – DŁUGA 33
HOTEL FADO – UL. M. KONOPNICKIEJ 6
GALERIA FOTOGRAFII – UL. RYNEK 44
WIEŻA RATUSZOWA – UL. WEWNĘTRZNA 4
WSZYSTKIE STANY BRZMIENIA (BYŁA KANAPPA) – UL. RYNEK 39-40

spektrum

2016-10-19T13:31:30+02:0013 listopada, 2016|Film|