DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

20:30     “Świdnicka ulica w obiektywie” – wernisaż wystawy jednodniowej – Zaułek Świętokrzyski

Świdnicka ulica w obiektywie – plener i wystawa fotograficzna

11 września o godz. 18:15, zapraszamy na pokaz „Nowojorskiej ulicy w obiektywie”. To film, w którym reżyserka Cheryl Dunn składa hołd mekce fotografii ulicznej – czyli Nowemu Jorkowi i legendarnym artystom: fotografom, związanym z miastem. Dla wszystkich pasjonatów fotografii, razem ze Świdnicką Fotografią Niezależną, przygotowaliśmy specjalne wydarzenie – plener fotograficzny i unikalną wystawę zdjęć. Pół godziny przed wyświetleniem filmu, będzie można zapisać się na plener fotograficzny (zapisy w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury, Rynek 43) – „Świdnicką ulicę w obiektywie”.

Dla chętnych przygotowaliśmy jednorazowe analogowe aparaty fotograficzne, które rozdamy tuż po pokazie filmu „Nowojorska ulica w obiektywie”. Chcemy sprawdzić, czy bystre oko obroni się bez udogodnień, oferowanych przez nowoczesne aparaty cyfrowe. W czwartek wieczorem i przez cały piątek będzie można robić zdjęcia, portretując świdnicką ulicę.  Po wykonaniu zdjęć, aparat należy dostarczyć do Centrum Festiwalowego w Galerii 44 na świdnickim rynku (czynne w godz. 12-20). W sobotę o godz. 10:00 zbiórka w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury (to ostatni moment, żeby oddać aparat z wypstrykanymi filmami), gdzie przedstawiciele ŚFN podsumują wydarzenie. Tego samego dnia o godz. 20:30 zapraszamy na wernisaż prac jednodniowej wystawy „Świdnicka ulica w obiektywie”, która będzie miała miejsce w Zaułku Świętokrzyskim (naprzeciw wejścia do Teatru Miejskiego).

Regulamin

Żeby zarejestrować swój udział w plenerze fotograficznym potrzebny jest dowód osobisty, w przypadku osób niepełnoletnich – legitymacja szkolna.

Osoba, która zapisze się na plener fotograficzny  otrzyma jednorazowy aparat fotograficzny, który należy zwrócić do soboty – 13 września 2014 roku – godziny 10:00 wraz z wykonanymi zdjęciami. W piątek zwrotu należy dokonywać co Centrum Festiwalowego w Galerii 44 (czynne w godz. 12-20), a w sobotę można zwrócić aparat podczas podsumowania akcji o godz. 10:00 w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Organizatorzy są odpowiedzialni za wywołanie zdjęć i przygotowanie odbitek.

Wybrane zdjęcia z aparatów będą wystawione na wernisażu, który będzie miał miejsce w sobotę, 13 września 2014 roku, o godzinie 20:30 Zaułku Świętokrzyskim (naprzeciwko wejścia do Teatru Miejskiego).

Rejestrując się do udziału w wydarzeniu, wyrażasz zgodę na nieodpłatną publikację swoich zdjęć na wernisażu „Świdnickiej ulicy w obiektywie” oraz na potrzeby festiwalowe i Świdnickiej Fotografii Niezależnej.

Uczestnik akceptuje powyższy Regulamin i zobowiązuje się stosować do jego postanowień.