Świdnicki Ośrodek Kultury serdecznie zaprasza 28 marca na kolejną Świdnicką Środę Literacką, której gościem będzie Adrianna Michalewska.
Spotkanie poprowadzi Wojciech Koryciński, a dyskusja będzie krążyła wokół najnowszej książki „Dziewczyny chcą się zabawić”, pierwszej z czterech części sagi, którą w duecie napisały Adrianna Michalewska i Izabela Szolc.

Adriana Michalewska – doktor nauk humanistycznych (dysertacja „Wątki gnostyczne, arturiańskie i masońskie. Literatura popularna w latach 1985 – 2005” przygotowana pod kierunkiem prof. Marcina Cieńskiego), współautorka książek o tematyce kryminalnej („Mordercze miasta”, „Kryminalny Wrocław”), redaktorka, recenzentka i laureatka wielu konkursów literackich.

„Dziewczyny chcą się zabawić” to historia utraconego dzieciństwa i młodości.

Cztery przyjaciółki: Monika, Amelia, Iza i Paulina wchodzą w dorosłość w Łodzi, która jest na skraju upadku. Tak jak bohaterki uczą się życia, tak ich rodziny starają się przetrwać czas wielkich przemian. Łódzkie kobiety – włókniarki, farbiarki, tkaczki, urzędniczki i nauczycielki szukają tego, co w życiu jest najważniejsze. Chcą kochać i być kochane. Chcą szczęścia swoich rodzin, codziennego obiadu dla swoich dzieci i przyszłości, której nie trzeba się bać.

„Dziewczyny chcą się zabawić” to opowieść o dramatycznych wyborach końca lat osiemdziesiątych XX wieku, gdy Polska rodziła się na nowo, a wraz z nią dorastało pokolenie, niegotowe na nadchodzące zmiany.

To historia upadających fabryk i bezrobocia, wielkich możliwości i gwałtownych zmian politycznych. To historia wielkich marzeń i straszliwych rozczarowań. Szalonej namiętności i ponurej rzeczywistości. To opowieść o prawdziwym życiu, które przytrafiło się czterem dziewczynom w Łodzi.

Od godziny 17.00 autorka będzie podpisywała swoją książkę w Księgarni Eureka.