Świdnicka Środa Literacka – Maciek Bielawski

Strona główna/Inne/Świdnicka Środa Literacka – Maciek Bielawski

Świdnicka Środa Literacka – Maciek Bielawski

Serdecznie zapraszamy 7 grudnia 2016 na Świdnicką Środę Literacką, której gościem będzie Maciek Bielawski. Spotkanie poprowadzi Wojciech Koryciński

Maciek Bielawski (ur. w 1975 w Świdnicy). Publikował w czasopismach „Ha!art” (45. numer czytelników i czytelniczek) i „Wysokich Obcasach” (wyróżnienie w konkursie „Moja droga”). Na spotkaniu będzie opowiadał też o swojej najnowszej książce „Twarde parapety”, o której tak pisała Magda Piekarska na łamach „Gazety Wyborczej”:

Debiut Maćka Bielawskiego to jedna z najprzyjemniejszych literackich niespodzianek w ostatnich latach. W rzeczywistość późnego PRL-u, doskonale rozpoznawalną dla tych wszystkich, którzy dorastali w latach 80., autor wpisuje indywidualne doświadczenie dziecka, które musiało zbyt wcześnie dorosnąć. To wszystko w połączeniu z prostą, lapidarną formą obrazków ze świdnickiego blokowiska tworzy poruszającą całość”.

W tym roku świętujemy 10-lecie Świdnickich Śród Literackich. Integralną częścią ŚŚL jest Turniej Jednego Wiersza, w którym nagrodą jest 100 zł (należy tylko przyjść i przeczytać SWÓJ wiersz)

z20061608qmaciek-bielawski-twarde-parapetyMaciek Bielawski, „Twarde parapety”, Wydawnictwo Osobno: Wrocław 2016.

 

2016-11-10T11:32:35+01:007 grudnia, 2016|Inne|