„Scena muzyczna” to nie tylko „deski”, na których występują artyści, ale także „złożony szereg zjawisk, wydarzeń, uczestniczących w tym ludzi, począwszy od samych muzyków, managerów, promotorów, przez miejsca prób, sale koncertowe, kluby, do wytwórni płytowych, festiwali muzycznych i samej publiczności” (Michał Hajduk, „Współczesna warszawska scena muzyczna”, Culture.pl). Zainspirowani organizacjami jak Krakowska Scena Muzyczna, postanowiliśmy stworzyć wydarzenie, które będzie integrować muzyczną społeczność Świdnicy. Będziemy starać się je rozwijać, żeby każdy z lokalnych muzyków i fanów muzyki mógł tu znaleźć coś dla siebie, bez względu na wiek czy ulubiony gatunek.

JAM SESSION

Każdy może przyjść i zagrać lub zaśpiewać razem z zespołem prowadzącym, w którego skład wchodzą Bartek Bednarz (bas), Mateusz Chochołek (perkusja), Piotr Krakowski (gitara), Paulina Lenda (wokal), Artur Wojtysiak (instrumenty klawiszowe). Poniżej prezentujemy listę standardów możliwych do wykonania podczas jamu:

AC/DC – Shook Me All Night Long
AC/DC – Highway to Hell
B.B. King – Thrill is Gone
Black Keys – Lonley Boy
Blues Brothers – Everybode Need Somebody
Blues Brothers – Sweet Home Chicago
Bob Marley – I Shot The Sherif
Bob Marley – No Women no Cry
Breakout – Co Się Stało Kwiatom
Eric Clapton – Cocaine
Albert Collins – Honey Hush
Cree – Sunshine On Your Love
Deep Purple – Smoke on the Water
Dżem – Czerwony Jak Cegła
Dżem – Jak Malowany Ptak
Dżem – Whiskey
Free – All Right Now
Guns n’ Roses – Knockin’ On Haeven’s Door
Jimi Hendrix – Foxy Lady
Jimi Hendrix – Litle Wing
Michael Jackson – Black or White
Czesław Niemen – Pod Papugami
Nirvana – Smells Like Then Spirit
Wilson Picket – Mustang Sally
Prince – Purple Rain
Steppenwolf – Born to be Wild
Stevie Ray Vaughan – Crossfire

THE FLOORATORS

Po długiej koncertowej przerwie na świdnicką scenę powraca czterogłowa bestia, poczęta w oparach bagnistej Witoszówki, zrodzona by z dumą nieść sztandar ku chwale pierwotnego rock’n’rolla. W tekstach swych opisuje codzienny swój żywot, począwszy od szybkich kobiet, skończywszy na najmocniejszych trunkach. Na pierwszy rzut oka niepozorna, lecz rzadko kiedy zostawia za sobą jeńców.

WILD FREE CHILDREN

Formacja hard-rockowa inspirująca się głównie muzyką lat 80/90. Grupa powstała na przełomie marca/kwietnia 2014 roku w Świdnicy.