Już w najbliższą sobotę 29 marca, Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do Klubu Bolko na pierwszy z trzech Muzycznych Koktajli. Zagrają zespoły ze Świebodzic, Strzegomia i Świdnicy: Angry Again, Striker i Plethora, a na pierwszych widzów będzie czekać… truskawkowy sernik.

Muzyczne Koktajle, czyli koncertowe eliminacje przeglądu Truskawka, zaplanowane są na 29 marca oraz 12 i 26 kwietnia. Spośród uczestniczących w nich zespołów zostaną wybrane te, które w lipcu zaprezentują się na plenerowym finale w Parku Centralnym w Świdnicy. Wyboru dokona jury w składzie: Leszek Matus (pomysłodawca i organizator pierwszych edycji Truskawki w latach 80-tych), Robert „Stanley” Staniszewski (uczestnik pierwszych edycji Truskawki z zespołem Pornos Karabinos), Krzysztof Kołodziejczyk (basista zespołu Orchard) oraz Paweł Zając (muzyk sesyjny i realizator dźwięku).

Na pierwszy ogień ocenie jurorów poddadzą się muzycy Angry Again (thrash metal), którzy tak piszą o sobie: „czterech kolegów z ogromną miłością do muzyki. Od zawsze w ich sercach była miłość do gitar, perkusji i wszystkiego co z tym związane. Chcąc dalej dążyć do realizowania swoich marzeń, postanowili po latach przerwy spotkać się na nowo i robić to co kochają – grać.” Kolejny będzie Striker (rock’n’roll): „grupa powstała w 2012 z założeniem, że nie będzie szła w żadnym określonym kierunku, metalowym, bluesowym, czy reggałowatym. Po prostu miała grać muzykę. Przez rok ciężkiej pracy, powstało wiele numerów a każdy z nich niesie ze sobą jakieś przesłanie i głębszą ideę.” Na zakończenie zaś pojawi się Plethora: „młody zespół ze Świdnicy grający metal z elementami baroku i muzyki rockowej. Utwory Plethory, dzięki połączeniu ciężkich gitar, wybuchowej perkusji i kobiecego wokalu, dają słuchaczowi odczuć niesamowite bogactwo muzyki.”

Godziny planowanych występów:
19:00 – Angry Again
19:50 – Striker
20:40 – Plethora

Wstęp na wszystkie koncerty eliminacyjne przeglądu Truskawka, organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury, jest bezpłatny. Początek zaplanowano na godzinę 19:00 a na pierwszych widzów, którzy pojawią się przed tym czasem, będzie czekać poczęstunek w postaci sernika truskawkowego.

Próbki muzyki wymienionych wyżej oraz pozostałych zespołów można posłuchać tutaj:

Angry Again

Striker

Plethora (foto: Monika Zabłotna)