godz.10.00
Spotkanie autorskie – Klara Nowakowska
(I Liceum Ogólnokształcące, ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej 30)

Klara Nowakowska – wrocławska poetka, opublikowała zbiory wierszy Zrosty (1999), Wodne wiersze (2002), Składnia (2004), Ulica Słowiańska (2012) oraz Niska rozdzielczość (2013), za który została nominowana do nagrody Silesius w kategorii Książka Roku. Laureatka głównej nagrody w konkursie im. Jacka Bierezina (1998) i nagrody „Gazety Wyborczej” WARTO (2013)

______________________________________________________________________

godz.11.00
Spotkanie autorskie – Krzysztof Polaczenko
(III Liceum Ogólnokształcące, ul. Kościelna 32)

Krzysztof Polaczenko – zajmuje się malarstwem, muzyką i pisaniem. Uczestniczył w wielu spotkaniach autorskich i wystawach indywidualnych. W 2014 roku ukazał się jego literacki debiut, powieść Wanna wydana przez wydawnictwo GSMA. Eksperymentalna forma i kontrowersyjna tematyka książki często wywoływała burzliwe dyskusje podczas spotkań autorskich. Czytelnicy docenili lekkie pióro oraz trafne spostrzeżenia młodego autora. Tematykę swoich prac malarskich czerpie bezpośrednio z obserwacji otaczającego nas świata, przedstawiając rzeczywistość w sposób surrealistyczny. Wielokrotnie łączy ze sobą kilka różnych technik plastycznych w jednej pracy. Kładzie ogromny nacisk na dopracowanie detali i długą trwałość prac. Jego obrazy znajdują się w polskich i zagranicznych kolekcjach.

______________________________________________________________________

godz.11.50
Spotkanie autorskie – Wojciech Koryciński
(II Liceum Ogólnokształcące, ul. Równa 11)

Wojciech Koryciński – pomysłodawca i współorganizator Świdnickich Śród Literackich (cyklicznej imprezy odbywającej się od 2006 r.) oraz świdnickiego literackiego Festiwalu Cztery Żywioły Słowa. Członek stowarzyszenia Chiazm oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Autor licznych artykułów o tematyce krytycznoliterackiej i kulturoznawczej oraz powieści Tajemnice ulicy Pańskiej (2010), Niebieskie zakony (2013), farsy Urząd nad jeziorem (2013), noweli Wieża, a także krótkich form prozatorskich obejmujących postmodernistyczne wersje legend świdnickich powstałych w ramach projektu Wieża legend (2013). W 2011 r. otrzymał świdnicką Nagrodę w Dziedzinie Kultury, a w 2014 r. Nagrodę Publiczności Warto, przyznawaną przez wrocławski dodatek „Gazety Wyborczej” i miasto Wrocław. Stypendysta Prezydenta Świdnicy w latach 2010 i 2013.

Wydarzenia dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego