KUP BILET

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i dorosłych na spektakl „PCHŁA SZACHRAJKA” w wykonaniu aktorów Teatru Żelaznego w Katowicach

Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-­tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Twórcami spektaklu są znani i nagradzani artyści śląskich teatrów dla dzieci:
Dariusz Wiktorowicz – reżyser, były dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie, zdobywca wielu nagród za reżyserię spektakli dla dzieci.

​Marta Marzęcka – ­ wieloletnia aktorka Teatru Banialuka w Bielsku­ Białej. Zdobywczyni Złotej Maski (2012) za stworzone role w spektaklach dla dzieci.

​Piotr Wiśniewski – ­ aktor, pomysłodawca i założyciel Teatru Żelaznego. Zrealizował 8 premier w tym spektakle dla dzieci.

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

Scenografia: Barbara Wójcik-Wiktorowicz

Pracownia plastyczna: Katarzyna Kosietzki

Występują:
Marta Marzęcka-Wiśniewska/Dominika Byrska,
Piotr Wiśniewski/Jacek L. Zawada

Czas trwania: 50 min

widownia :  +3 lata

Recenzja:

Uśmiech- to pierwsze, co przychodzi mi do głowy po obejrzeniu spektaklu „Pchła Szachrajka” w Teatrze Żelaznym w Katowicach.
Miałam przyjemność obejrzeć go niedawno z dwójką moich dzieci- 5- latkiem i 2- latką, którzy zachwyceni i zaciekawieni z radością uczestniczyli w przygodach niesfornej Pchełki. To, co spodobało mi się szczególnie, to oprócz wspaniałego aktorstwa (świetna rola Pani Marty Marzęckiej, której doskonałym uzupełnieniem była postać grana przez Pana Piotra Wiśniewskiego), mnóstwo kolorów, wspaniała muzyka oraz podejście osób pomagających tworzyć Teatr Żelazny (uprzejmi, uśmiechnięci, wyrozumiali dla potrzeb dzieci).
Gorąco polecam, jestem przekonana, że każdy znajdzie tu coś dla siebie ? W przypadku dzieci- jest tu ciekawa, historia z morałem, wieloma akcentami humorystycznymi (czego dowodem były częste wybuchy głośnego szczerego śmiechu). My dorośli mamy tu możliwość przeniesienia się do czasów dzieciństwa i oderwania od codzienności. Wrócimy tam na pewno!

Justyna Chmielewska
www.czasdzieci.pl