Powrót
Archiwum

spektakl dla dzieci „COŚ NA ZĄB”

Data

2 Października 2016

Godzina

16.00

Miejsce

sala teatralna ŚOK, Rynek 43

Bilety

12 parter /10 zł balkon , honorujemy ŚKDR

Sprzedaż

od 14 września: Informacja Turystyczna, Rynek/Wewnętrzna 2, tel. 74 852 02 90

Organizator

Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43

Serdecznie zapraszamy na spektakl familijny „COŚ NA ZĄB” przygotowany przez Zdrojowy Teatr Animacji.

Jasiu (Sławomir Mozolewski) uwielbia słodycze, pochłania batoniki, czekoladki, ciągutki, żelki. Któż ich nie lubi? Najchętniej sięga do dużej słodyczowej torby wieczorem podczas oglądania telewizji. Podje, poogląda i…. idzie spać. „Myłeś Jasiu zęby? – pyta mama. – Tak mamusiu – Jasiu kłamie bezczelnie, bo szczoteczkę, z pastą i kubeczkiem schował i ani myśli ich używać. Jakąż radość mają z tego Karius (Radosław Bieniek) i Baktus (Sylwester Kuper). Budują sobie w ząbkach Jasia mieszkanko, z tarasem, kwiatkami, obrazkami. Zapraszają inne bakterie na imprezki. Wesoło jest do czasu, gdy trafiają na ropę. Oni się cieszą, Jasiu płacze. Oj, bardzo Jasia boli ząb. Nie może wytrzymać. Pomaga Kapitan Szczoteczka (Rafał Ksiądzyna) , pasta do zębów i pani dentystka (w obu rolach Diana Jonkisz).
Brzmi jak sucha dydaktyka? Uwierzcie, tak nie jest. Jest zabawnie, wesoło, kolorowo i aktywnie. To zasługa młodych twórców. Reżysera Michała Derlartki, scenografa Michała Dracza oraz autorki piosenek Joanny Sówki-Sowińskiej. Prostą historyjkę z morałem zamienili w zabawną opowieść, zrozumiałą dla dzieci i nienudną dla rodziców. Karius i Baktus niczym prawdziwi heavymetalowcy wymiatają na scenie, a Kapitan Szczoteczka ratuje Jasia z opresji z wdziękiem i sprawnością Kapitana Ameryki i Supermana razem wziętych. Znakomicie sprawdziła się prosta scenografia w ogromną buzią, językiem i zębami na pierwszym planie. Od razu widać, jakie dziury powywiercały w nich bakterie. Hitem ma szanse stać się znana dzieciom piosenka „Szczotko, szczotko hej szczoteczko…” z refrenem innym niż w oryginale, bo o sztucznej szczęce, która czeka każdego, kto nie zaprzyjaźni się z pastą i szczotka do zębów.

Czeka Was wizyta z dzieckiem u dentysty? Najpierw idźcie do teatru.

zab-2

zab-7

zab-10

Coś na ząb” reż. Michał Derlatka. Tłumaczenie Małgorzaty Kozakiewicz i adaptacja Jarosława Antoniuka, na podstawie sztuki Thorbjørna Egnera “Karius og Bakterus”.
Obsada:
Diana Jonkisz, Radosław Biniek, Sylwester Kuper, Rafał Ksiądzyna, Sławomir Mozolewski.

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+