Powrót
Aktualności

ŚOK i Orchard zapraszają na koncert Blank Faces

Data

4 Lutego 2014

Po zakończonej adaptacji akustycznej małej sali w Klubie Bolko i styczniowym koncercie inauguracyjnym, przyszedł czas na rozwinięcie muzycznych podróży. W sobotę 1 marca na zaproszenie ŚOK oraz grupy Orchard do Świdnicy zawitają wrocławscy post-metalowcy z Blank Faces.

Wraz z oddaniem do użytku odświeżonej przestrzeni koncertowej, Świdnicki Ośrodek Kultury zaprosił do wspólnego planowania repertuaru zespoły, które na codzień mają próby w Klubie Bolko, i których większość wystąpiła na koncercie 10 stycznia. Różnorodność stylistyczna wykonawców związanych z ŚOK pozwoli zaprezentować publiczności szeroki wachlarz gatunków, od metalu (Orchard), przez folk (Tantua), funk (Lunapark), rock (The Floorators, Zakaz Wjazdu) po poezję śpiewaną (Huncwot). W planach są też wydarzenia hip-hopowe.

W pierwszej kolejności swoich gości ze zbliżonego muzycznie uniwersum przedstawi Orchard. Będzie to zespół Blank Faces, który powstał w 2010 roku we Wrocławiu. Łączy on różne elementy metalu i muzyki progresywnej. Utwory cechują ciężkie gitarowe riffy, przeplatane klimatycznymi melodiami oraz minimalistyczny wokal. Blank Faces w swym dorobku koncertowym mają wspólne występy między innymi z Tides From Nebula, Khuda, Sun Of Nothing, Luxtorpeda i Blindead. Zespół zagościł na scenach festiwali Castle Party i Slot Art oraz został laureatem Legnickiego przeglądu kapel rockowych. Fragment ich muzyki można odsłuchać tutaj:

Koncert, będący niejako wydarzeniem kończącym ferie, rozpocznie się w sobotę 1 marca w Klubie Bolko o godzinie 20:00 (wstęp od 19:30). Bilety dostępne będą wyłącznie na bramce w dniu koncertu w cenie 10 zł (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy dla młodzieży do lat 16 oraz dla posiadaczy Świdnickiej Karty Dużej Rodziny). Po więcej informacji zapraszamy na stronę wydarzenia.

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+