Wałbrzyski zespół SILENTlive grający mieszankę popu i rocka wystąpi 22 stycznia w Klubie Bolko. Grupa zwyciężyła w głosowaniu publiczności, które zakończyło się 11 grudnia. W eliminacjach wzięło udział 7 zespołów, na które oddano łącznie ponad 2000 głosów!

Otwarta Scena (www.sok.com.pl/osa/) jest projektem stworzonym i realizowanym przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Jego celem jest umożliwienie wykonawcom zagrania koncertu w Klubie Bolko w Świdnicy. ŚOK udostępnia scenę, nagłośnienie, oświetlenie, wsparcie organizacyjne i promocyjne. Jedyne co muszą zrobić zespoły, to wysłać zgłoszenie i zdobyć głosy publiczności.

SILENTlive zdobył ich aż 955. Grupa powstała w Wałbrzychu w marcu 2008 roku. Ich muzyka rozwijała się na przestrzeni lat. Początkowo grali spokojną, łagodną muzykę pop-rockową nacechowaną dużą ilością melodii, od czego zresztą pochodzi nazwa grupy. Do zupełnego zwrotu doszło w lutym 2012 roku. Brzmienie S/l zaczęło ewoluować w stronę muzyki alternatywnej, momentami progresywnej, ale wciąż posiada pop-rockowe elementy.

Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową głosowania. Wszyscy wykonawcy pozostają w grze i wciąż można udzielić im swojego wsparcia w tym miejscu http://bit.ly/OtwartaScenakolejne podliczenie głosów już 4 stycznia a jego stawką będzie występ 12 lutego w ramach Otwartej Sceny #6.

955 GŁOSÓW
SILENTlive (Wałbrzych)
gatunek: alternatywa, rock progresywny, pop-rock
posłuchaj: http://youtu.be/o_x8ShHscEQ

770 GŁOSÓW
Airstrike (Legnica)
gatunek: heavy metal, thrash metal
posłuchaj: http://youtu.be/HLlAb0oBKW4

275 GŁOSÓW
Rohele (Świdnica)
gatunek: grunge, garage rock, rock
posłuchaj: http://youtu.be/ZGAZ8ovJHog

106 GŁOSÓW
comin (Wałbrzych)
gatunek: metal
posłuchaj: http://youtu.be/zq8iMIkFo1c

70 GŁOSÓW
Apokalipsa (Wołów)
gatunek: metal, rock
posłuchaj: http://youtu.be/5f6-WXOA57U

69 GŁOSÓW
Anty Klerykał (Mieroszów)
gatunek: punk rock, metal
posłuchaj: http://youtu.be/mev70MvJjPw

35 GŁOSÓW
Solaris Road (Wrocław)
gatunek: hard rock, new wave
posłuchaj: http://soundcloud.com/solarisroad/fight-a-fight

Więcej informacji na temat SILENTlive i rupportu, który zostanie ogłoszony wkrótce, można znaleźć na stronie www.sok.com.pl oraz na stronie wydarzenia w serwisie Facebook: www.facebook.com/events/915394401887003/

SILENTlive - foto