SaxoFour – kwartet saksofonowy
24. lutego 2017,
po godz. 20.00
Klub BOLKO – Kawiarnia na Piętrze
Tax free

SaxoFour to wrocławski kwartet saksofonowy założony w 2014 r. przez absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Zróżnicowany repertuar zespołu obejmuje zarówno muzykę klasyczną, jak i rozrywkową, w tym standardy jazzowe oraz aranżacje muzyki filmowej.

Prowadząc ożywioną działalność koncertową kwartet gościł w wielu renomowanych salach koncertowych, prezentując swój kunszt muzyczny . Gramy z pasją, by każdy nasz występ był wyjątkowy dla nas samych; tym samym staramy się zadowolić najbardziej wymagającego słuchacza.

 

W skład zespołu wchodzą:

Piotr Szwec
Saksofonista altowy i sopranowy. Wykładowca na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie saksofonu jazzowego. Otrzymał liczne nagrody m.in.  I miejsce podczas 46. Jazzu nad Odrą w konkursie Indywidualność Jazzową w 2010 roku, Nagrodę Publiczności podczas Getxo Jazz Festiwal 2012. W lutym 2014 roku ukazała się debiutancka płyta jego zespołu Freeway Quintet „This is no ordinary jazz”.

Łukasz Zgoda
Saksofonista altowy. Student Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale Jazzu. Laureat Nagrody Michała Urbaniaka na Urbanator Jazz Days 2012. Uczestnik festiwali: Jazzobranie, Jazz nad Odrą. Występował na jednej scenie m.in. z Ericiem Marienthalem oraz Jose Torresem. Udziela się w projektach wrocławskiej sceny muzycznej.

Paweł Pawlicki
Saksofonista tenorowy. Uczestnik licznych warsztatów jazzowych. Wraz z Piotrem Szwecem i zespołem Polska Republika Jazzowa zdobył I Nagrodę na festiwalu RCK Pro Jazz 2014 w Kołobrzegu. Regularnie współpracuje                z zespołem Dziubek Band. Koncertował z różnymi formacjami muzycznymi m.in. z zespołem Lady Pank.

Robert Kuś
Saksofonista barytonowy. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Uczestnik licznych warsztatów jazzowych na arenie krajowej i międzynarodowej. Członek zespołu Dziubek Band – półfinalisty programu Must Be the Music oraz Mam talent. Wspólnie koncertował z takimi muzykami jak Justyna Steczkowska oraz KAYAH.