Orkiestra San Luis Tango rusza w swoją jubileuszową 10-tą trasę koncertową po Europie! W maju będzie gościć w Polsce. Poprzednie dziewięć tras spotkało się z wyjątkowo ciepłym odbiorem publiczności.

KUP BILET

Repertuar opiera się na tangach najsłynniejszych kompozytorów, takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla czy Osvaldo Pugliese. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie. W 2016 roku SanLuisTango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”.

SanLuisTango jest laureatem licznych prestiżowych nagród:

– 2009 – Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga Fair Daract, San Luis, Argentyna,

– 2011 – pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna,

– 2012 – pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna,

– 2016 – Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño „Nasza tradycja”.

Podczas koncertu zatańczą pokaz tancerze Teatru Tanga z Poznania.