Luxtorpeda to kolejni po Dawidzie Kwiatkowskim i Januszu Radku wykonawcy, wybrani w ramach Świdnickich Recenzji Muzycznych. Koncert dowodzonej przez Roberta „Litzę” Friedricha grupy odbędzie się 11 listopada w Klubie Bolko w ramach trasy promującej tegoroczny album „Mywaswynas”. Bilety są dostępne w Informacji Turystycznej i sieci Ticketpro.

Zespół Luxtorpeda powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha, gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

W zeszłym roku Luxtorpeda wydała EP’kę, której recenzję przygotował i zgłosił do Świdnickich Recenzji Muzycznych Piotr Bednarz, oto fragment: „Luxtorpeda stworzyła swoje charakterystyczne brzmienie a na „Epce” słychać tego co najlepsze z poprzednich płyt – jest trochę brudu z pierwszej płyty (brzmienie wolnej gitary w „44 Dni”), trochę ostrych riffów znanych z „Robaków” („Shoah”) oraz przestrzeń z „Buraków” (znowu „44 dni”).” Całą recenzję można przeczytać tutaj: http://www.sok.com.pl/artysci/luxtorpeda/ a więcej informacji o projekcie Świdnickie Recenzje Muzyczne znajduje się w tym miejscu: http://www.sok.com.pl/recenzje/

Koncert Luxtorpedy rozpocznie się 11 listopada o godzinie 20:30 w Klubie Bolko. Bilety w przedsprzedaży kosztują 45 zł i można je kupić (od środy 12 października) w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz w sieci Ticketpro (m.in. on-line, salony Empik, Media Markt i inne).

Luxtorpeda ban 851x315