W sobotę 12 kwietnia w Klubie Bolko odbędzie się kolejny koncert eliminacyjny przeglądu Truskawka. Tym razem oprócz rockowych wykonawców (The Needle, Gram of Happiness) będzie można usłyszeć też hip-hop (Demia Doberman Live Band), a wszystko zagrane z użyciem żywych instrumentów.

Koncerty rozpocznie o 19:00 Gram of Happiness ze Strzegomia – „zespół zainicjował Michał, który poszukiwał chętnych, ambitnych ludzi do wspólnego grania. W niedługim czasie pojawili się Karol, który gra na perkusji, oraz Karol na basie. Zaczęli tworzyć własny materiał, lecz brakowało im kogoś, kto umie śpiewać. Wtedy pojawiła się Ola. Cały czas pracują nad coraz to nowym materiałem, który niedługo zapewne się ukaże.”

Po nich na scenie pojawi się świdnicki Demia Doberman Live Band czyli „zespół złożony z jednych z najciekawszych i najlepszych postaci muzycznych ze Świdnicy. Grupa ta na celu miała promocję solowej płyty świdnickiego rapera/wokalisty „Demii Dobermana” w konwencji rockowego show. Materiał został specjalnie unowocześniony, zaaranżowany i zabarwiony solowymi smaczkami.”

Na zakończenie wieczoru zaprezentuje się wrocławsko-marcinowickie The Needle, „które w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza atak nerwowy. Zespół założony z inicjatywy Bartłomieja Różyckiego i Kacpra Kryjoma w kwietniu 2013 roku. Sama grupa definiuje swój styl jako vintage rock a tematyka tekstów opisuje najróżniejsze aspekty problemów związanych ze światem czy ludźmi.”

Godziny planowanych występów:
19:00 – Gram of Happiness
19:50 – Demia Doberman Live Band
20:40 – The Needle

Wideo relacja z poprzedniego koncertu eliminacyjnego (29 marca 2014):

(wideo: Mariusz Ordyniec)

Wstęp na wszystkie koncerty eliminacyjne przeglądu Truskawka, organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury, jest bezpłatny. Spośród uczestniczących zespołów zostaną wybrane te, które w lipcu zaprezentują się na plenerowym finale w Parku Centralnym w Świdnicy. Zmianie uległ termin finału, który odbędzie się 12 lipca. Trwają też przygotowania do ogłoszenia dodatkowego koncertu eliminacyjnego, w którym mogłyby wziąć udział wybrane zespoły spoza powiatu świdnickiego (planowany termin 11 lipca).

Próbki muzyki wymienionych wyżej oraz pozostałych zespołów można posłuchać tutaj:

Gram of Happiness

Demia Doberman Live Band

The Needle