Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Festiwal Regałowisko Bielawa
zapraszają na rozgrzewkę przedfestiwalową w rytmach reggae i dub!

Gościem specjalnym będzie Mirosław 'Maken’ Dzięciołowski
(aka DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I),
który opowie o festiwalu i zagra własną selekcję kawałków

Przed nim zaprezentujemy line-up sierpniowej, 20-tej edycji Regałowiska.
Na wielkim ekranie, w warunkach koncertowych, obejrzymy klipy m.in.
Dreadzone, Zion Train, Grubson, Mesajah, Bethel, Tallib, Konopians, Damian Syjonfam, Northern Lights
i innych!

Festiwal Regałowisko w Bielawie
Jeden z najstarszych festiwali plenerowych z muzyką reggae w Polsce. Tegoroczna, XX edycja tej imprezy to świadectwo ciągłego rozwoju oraz elastyczności festiwalu pod kątem muzycznym, dzięki czemu przez tyle lat Regałowisko istnieje na polskiej mapie festiwalowej. Jak co roku, na widzów będą czekać szczegółowo wyselekcjonowane sceny prezentujące różne gatunki muzyczne, strefa dla dzieci, dobrze wyposażone pole namiotowe, ale przede wszystkim unikatowy i jedyny klimat Gór Sowich.

DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken I
Twórca jednego z pierwszych polskich kolektywów reggae Joint Venture Sound System. Razem z uznanym producentem Activatorem ze Studia As One zagrali tysiące imprez w całej Polsce, w Rosji, Niemczech, Francji, Wlk. Brytanii, Słowacji, Czechach czy Austrii.

Maken to selektor muzyki, MC i sceniczny performer, zazwyczaj wypełniający swoje obowiązki w sutannie – swoim stałym stroju roboczym. Poza sceną jest jest dziennikarzem muzycznym i promotorem. Od ponad 10 lat w Polskim Radio Czwórka prowadzi cotygodniowy program „Strefa Dread”. Usłyszeć go można w nagraniach Papriki Korps, francuskiego zespołu Brain Damage czy włoskiego producenta Pablo Rastera. Jest współproducentem pierwszych polskich wydawnictw nagranych na Jamajce w studio Tuff Gong – Rastasize „Day by Day” (2008) oraz Star Guard Muffin „Jamaican Trip” (2011). W 2014 nagrodzony został odznaką „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pracę przy Ostróda Reggae Festival.