DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

Świdnicki Ośrodek Kultury, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego i Społeczna Szkoła Muzyczna II stopnia w Świdnicy zapraszają na Recital Mistrzowski, w którym wystąpi prof. LAZAR MENER – fortepian. 

Lazar Mener to świdniczanin, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy, Szkoły Muzycznej w Świdnicy, absolwent Królewskiego Konserwatorium w Brukseli, Srebrny Medalista Międzynarodowego Konkursu Viottiego w Vercelli (Włochy). 

Od najmłodszych lat laureat konkursów i nagród pianistycznych. Uznawany za jeden z największych talentów w kraju. W wieku lat czternastu wygrywa konkurs bachowski. Po wyróżnieniu na konkursie muzyki klasycznej w Łodzi rozpoczyna współpracę z Polskim Radiem. W roku 1969 kontynuuje studia w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, gdzie uzyskuje dyplom Premier Pirx oraz Superier z wyróżnieniem.

Profesor Lazar Mener w Świdnicy

W swojej karierze grał m.in z Orkiestrą Narodową Belgii, nagrywał do radia i telewizji belgijskiej. Laureat srebrnego medalu w konkursie G.B. Viotti w Vercelli we Włoszech.

Pełna dynamizmu, wyrafinowana szkoła pianistyczna reprezentowana przez Lazara Menera nawiązuje do wielkich tradycji chopinowskich i charakteryzuje się głębokim zrozumieniem przekazu muzycznego.

W programie: J.S. Bach, D. Scarlatti, M. Clementi, L. van Beethoven, R. Schumann, F. Mendelssohn, F. Chopin, A. Skriabin.

Koncert dofinansowano ze środków Gminy Miasto Świdnica.