DOŁĄCZ NA FACEBOOKU

SPEKTAKLE WYŁĄCZNIE DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH
PO WCZEŚNIEJSZYM POTWIERDZENIU Z ORGANIZATOREM

„Przygody Pirata Karmazyna” (przedszkola i klasy I-III)
„W pustyni i w puszczy” (klasy IV-VI)

„Przygody Pirata Karmazyna”

Któż nie chciałby wyruszyć w daleką morską wyprawę pełną przygód? Morze kryje w sobie wiele tajemnic i niebezpieczeństw, którym będzie musiał stawić czoła Kapitan Karmazyn wraz ze swoją załogą. Złote ryby spełniają życzenia, syreny przemawiają ludzkim głosem, a stara mapa ukrywa miejsce tajemniczego skarbu…

„Przygody pirata Karmazyna” to spektakl przygotowany z myślą o najmłodszej widowni. W opowieść o sympatycznym piracie zostały wplecione wątki i motywy ze znanych baśni i legend polskich.

Nieoczekiwane zwroty akcji wywołują u publiczności dreszcz emocji, a komiczne sytuacje – salwy śmiechu.

Dzięki barwnym kostiumom i ruchomej scenografii, na oczach widzów powstaje niezwykła historia o poszukiwaniu szczęścia. Efekty specjalne zachwycają nie tylko dzieci, ale i dorosłą widownię. Zapraszamy na 65 minut wspaniałej zabawy z piratem Karmazynem i jego przyjaciółmi.

„W pustyni i w puszczy”

Ideą przyświecającą Henrykowi Sienkiewiczowi przy pisaniu tej wspaniałej przyrodniczo-przygodowej powieści było marzenie, by najnowszy utwór był uciechą nie tylko dla dzieci, lecz także dla ich rodziców. Tak też się stało. Było to również inspiracją dla nas, aby „Przygody dwojga dzieci w środkowej Afryce” – jak pierwotnie brzmiał tytuł powieści – opowiedzieć Państwu językiem teatru!

Niezapomniani bohaterowie Staś i Nel stają przed niespotykanymi wyzwaniami. Porwani i zdani na siebie, najpierw walczą o wyzwolenie, potem zaś o przetrwanie, przeżywają wewnętrzne dylematy i dorastają na naszych oczach.

Muszą radzić sobie na dzikim lądzie, odnaleźć wspólny język z przedstawicielami tubylczych plemion i znaleźć w nich sprzymierzeńców, nauczyć się też jak korzystać z dobrodziejstw przyrody a jednocześnie się przed nią chronić.

Zapraszamy na spektakl pełen emocji, egoztyki i młodzieńczego uroku, którego skondensowana akcja nieustannie trzyma w napięciu. Ciekawie pomyślana adaptacja utworu, z niekonwencjonalnymi rozwiązaniami przestrzennymi i stylowymi kostiumami, będzie tym mocniej oddziaływać na zmysły widza i dopełni gorący klimat opowieści.