Powrót
Aktualności

Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych – Protokół Jury 2018

Data

26 Kwietnia 2018

Protokół Jury

XIV Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych

„Wyobraźnia bez granic” 24–26 kwietnia 2018

 

W tegorocznej edycji Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych w dniach 24–26 kwietnia 2018 r. wzięło udział 18 zespołów o łącznej liczbie 390 uczestników (dzieci w wieku od 3 do 6 lat). Przedstawienia teatralne przygotowane zostały przez nauczycieli przedszkoli
i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych miasta Świdnicy przy wydatnej pomocy rodziców.

Jury obradowało w składzie:

Przewodnicząca– Małgorzata Braniecka – długoletni działacz kultury

oraz członkowie:

Monika Jamro – przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Renata Strugała-Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 44 w Świdnicy.

Przy ocenie spektakli jury wzięło pod uwagę: scenografię, aranżację, grę aktorską dzieci, ogólne wrażenie artystyczne, radość z bycia aktorem oraz swobodę poruszania się po scenie. Po obejrzeniu wszystkich spektakli jury przyznało następujące nagrody
i wyróżnienia:

Statuetkę i główną nagrodę przyznano za spektakl:

– „ŚPIĄCA KRÓLEWNA” w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Świdnicy

 

Wyróżnienia równorzędne otrzymały następujące placówki:

 

Wyróżnienie za radość i spontaniczność oraz dobrą grę aktorską otrzymuje Przedszkole Miejskie nr 14 za przedstawienie „SZWECZYK DRATEWKA”.

 

Wyróżnienie za ciekawą formę muzyczno-teatralną otrzymuje Niepubliczne Przedszkole Językowe Abracadabra za przedstawienie „BRZYDKIE KACZĄTKO”

 

Wyróżnienie za scenografię stroje i radość gry aktorskiej  otrzymuje Przedszkole Miejskie nr3  za przedstawienie „KUBUŚ PUCHATEK”.

 

Wyróżnienie za dobór ciekawych technik teatralnych  otrzymuje Przedszkole Publiczne Zgromadzenia PP Prezentek za przedstawienia „PRZYSŁOWIA W PANTOMINIE”

 

Wyróżnienie za propagowanie wartości rodzinnych i bycia dobrym  przyznano dla

Przedszkola Miejskiego nr 6 za przedstawienie „DWIE DOROTKI”

 

Wyróżnienie za spontaniczność, ruch sceniczny i radość przyznano dla Niepublicznego Przedszkola Fundacji ”UT UNUM SINT” za przedstawienie „JAŚ I MAŁGOSIA”

 

Wyróżnienie za dobra grę aktorską przyznano dla Społecznego Przedszkola „Akademia Przedszkolaka” za przedstawienie „CALINECZKA”.

 

Ponadto Jury przyznało Wyróżnienia indywidualne które otrzymują :

 

– Marta Lurka z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać „Wróżki”.

– Martyna Średnicka z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać „Czarownicy”.

-Zuzanna Synowska z Przedszkola Miejskiego nr 4 za postać „Królewny”

 

Piotr Goppold  z Przedszkola Miejskiego nr 1 za rolę „Wilka”.

 

-Veronika Rybachuk z Przedszkola Niepublicznego Radosny Delfinek za postać „Żabki”

– Szymon Bereziuk z  Przedszkola Niepublicznego Radosny Delfinek za postać „Foki”

 

– Leon Żek z Niepublicznego Przedszkola „Akademii Przedszkolaka” za postać „Kreta”.

– Iga Brzeżańska z Niepublicznego Przedszkola „Akademii Przedszkolaka” za postać „Calineczki”.

 – Tymoteusz Kałużniak z Przedszkola Miejskiego nr 3 za postać ”Krzysia”.

– Aleksander Kalema z Przedszkola Miejskiego nr 3 za postać „Kubusia Puchatka”.

 

– Amelia Siebert z Niepublicznego Przedszkola Fundacji UT UNUM SINT za postać „Małgosi”

– Lila Bukowska z Niepublicznego Przedszkola Fundacji UT UNUM SINT za postać „Czarownicy”

– Wiktoria Gorczyca z  Niepublicznego Przedszkola Fundacji UT UNUM SINT za postać „Wróżki”

 

– Aleksandra Lorens z  Niepublicznego Przedszkola „Europejska Akademia Dziecka „za postać „Czarownicy”

 

– Karolina Banaś z  Niepublicznego Przedszkola „Frajda” za postać „Narratora”

 

– Zofia Lipka z Przedszkola Niepublicznego „Bajkowy Domek” za  postać „Narratora”.

 

– Leon Kopeć z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 16  za postać „Wilka”.

 

– Michał Majewski z Przedszkola Miejskiego nr 15 za rolę „Jasia”.

– Zofia Dzięgielowska z Przedszkola Miejskiego nr 15 za rolę „Małgosi”.

 

Miłosz Andruszkiewicz z Przedszkola Miejskiego nr 14 za rolę „Szewczyka Dratewki”

Małgorzata Ziemba  z Przedszkola Miejskiego nr 14 za rolę „Czarownicy”

 

– Maksymilian Matuszkiewicz z Przedszkola Niepublicznego „Promyk” za postać „Dziadka”.

 

– Anna Hołyńska z Przedszkola Miejskiego nr 6 za rolę „Złej Dorotki”.

– Hanna Ostafińska z Przedszkola Miejskiego nr 6 za rolę „Dobrej Dorotki”.

 

– Karol Walczak z Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka” za postać „Wielkiego Baja”.

– Tomasz Antoniuk z Przedszkola Niepublicznego „Wesoła Piątka” za postać „Jasia”.

     

– Daria Bushtriuk z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 6 za rolę „Narratora”.

 

– Julia Dąbrowska z  Niepublicznego Przedszkola Językowego „Abracadabra” za postać „Brzydkiego Kaczątka”

Na tym praca Jury została zakończona. Dziękujemy wszystkim placówkom oświatowym za udział i propagowanie wychowania przez sztukę.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Newsletter

Bądz zawsze na bieżąco, zapisz się do newslettera!

bilety na Festiwal Bachowski i Teatr na czasie już w sprzedażywięcej
+