PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY
XVIII MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU FOTOGRAFII
,,ZESTAW- ŚWIDNICA 2017”

Jury w składzie:
Piotr Tomczyk artysta fotograf /ZPAF/,PWSzF,TviT w Łodzi – Przewodniczący
Maciej Hnatiuk artysta fotograf
Andrzej Protasiuk artysta fotograf,/Es. FIAP /
po obejrzeniu nadesłanych na konkurs 212 zestawów prac 88 autorów zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej w dziale FOTOGRAFII REPORTAŻOWEJ 15 autorów 28 zestawów prac oraz w FOTOGRAFII POSZUKUJĄCEJ 15 autorów 25 zestawów prac .

Jury przyznało następujące nagrody:

GRAND PRIX „ZESTAW 2017” MEDAL + 5.000 zł

Jakub Wawrzak -Toruń
za zestaw ”OUTSIDE THE IMAGE”

Dział I: FOTOGRAFIA REPORTAŻOWA

I NAGRODA -1500 złotych

Tadeusz Koniarz – Tarnów za całośc nadesłanych prac

II NAGRODA – 1000 złotych

Jakub Wawrzak – Toruń
za zestaw”KOPUŁY/DOMES”

WYRÓŻNIENIE – 500 złotych

Waldemar Kałasznikow – Wałbrzych
za zestaw ”ŚWIT”

Dział II : FOTOGRAFIA POSZUKUJĄCA

II NAGRODA – 1000 złotych

Marek Hasso – Agopsowia -Olsztyn
za zestaw ”ARCHIFORMY” – Londyn 2016

WYRÓŻNIENIA – 500 złotych

Anna Jakubowska – Gdańsk
za zestaw ”ODBICIE”
Jacek Boczar – Tychy
za zestaw ”LEŚNE POCZATKI ONKA I ONKI”

Świdnica,22 lipca 2017r.

WYKAZ AUTORÓW I PRAC ZAWALIFIKOWANYCH DO WYSTAWY

DZIAŁ I : FOTOGRAFIA REPORTAŻOWA

1. JACEK BOCZAR – TYCHY
”DZIEN Z ŻYCIA MIMA”
2. NATALIA BOROWICZ – BIELSKO-BIAŁA
”ODLOT – LWÓW 2017”
”DRUGIE ŻYCIE”
”SPOJRZENIE”
3. PIOTR BOROWICZ – BIELSKO-BIAŁA
”CZAS ZATRZYMANY- OLOMUC 2016”
”DZIEŃ TEATRU” -100 ROCZNICA URODZIN T.KANTORA
4. MAREK HASSO-AGOPSOWICZ – OLSZTYN
”ULICE MEKSYKU” – MEKSYK 2017
5. WALDEMAR KAŁASZNIKOW – WAŁBRZYCH
”ŚWIT”
”ZŁODZIEJKI”
6. ‚TADEUSZ KONIARZ – TARNÓW
”DROGA DO BOGA”
”TADEUSZ I BARBARA”
”ŚWIAT BEZ KOLORU”
”MAY DAY PARIS”
7. LIDIA KRZYWOŹNIAK– KALISZ
”KRAJOBRAZ NA WSKROŚ WIEJSKI”
”WYBRZMIAŁY TON”
8. KATARZYNA OLTER – PIŁA
”ALKIERZ EMOCJI”
”ODDZIAŁ DZIECIĘCY”
9. SYLWIA PIETRASZKO – BIELSKO-BIAŁA
”KONWENT TATTOO”
10. ANNA PIWOWARSKA-SASIK – KRAKÓW
”NA TARGU KONI W SKARYSZEWIE”
11. MAREK SYNOWIECKI – OPOLE
”OKNA ŻYCIA”
12. IZABELA URBANIAK – ŁÓDŹ
”MIESZKAM TU”
”SZKOŁA”
13. JAKUB WAWRZAK – TORUŃ
”KOPUŁY/DOMES”
14. BARBARA WÓJCIK – OŚWIECIM-BRZEZINKA
”POSTULAT”
15. DANIEL YEMET – KATOWICE
”UMIERAJĄCE OSIEDLE BORKI”
”KSIĘSTWO BYTOMSKIE’
KRZYSZTOF ZAJĄC – KIELCE
”NOWY ŚWIAT VOL.1”
”NOWY ŚWIAT VOL.2”

DZIAŁ II : FOTOGRAFIA POSZUKUJĄCA

1. JACEK BOCZAR – TYCHY
”LEŚNE POCZĄTKI ONKA I ONKI”
”ILUSTRACJA BAJEK NIEWYDANYCH”
2. PIOTR BOROWICZ – BIELSKO-BIAŁA
”MORAWY”
”PRZESTRZEŃ”
3. MAREK HASSO-AGOPSOWICZ – OLSZTYN
”ARCHIFORMY” – LONDYN 2016
4. ANNA JAKUBOWSKA – GDAŃSK
”ODBICIE”
”CMENTARZE NOWEGO JORKU”
”DROGI,DRÓŻKI – DOLINA NIDY”
”STUDNIA”
5. JOLANTA I FRANCISZEK KLUCZYŃSCY – ŁÓDŹ
”DIAGNOSIS”
6. KRYSTYNA KOSIŃSKA – WAŁBRZYCH
”TAŃCZĄCA I,II,III”
7. ALEKSANDRA MARYŃCZAK – BIELSKO-BIAŁA
TRYPTYK – ”ZA SIEDMIOMA GÓRAMI…”
8. MONIKA NAGŁY – BIELAWA
”INSPIRACJE I”
9. SYLWIA PIETRASZKO – BIELSKO-BIAŁA
”KONWENT TOTTO”
10. MAŁGORZATA SAJUR – OŁAWA
”TOŻSAMOŚĆ”
”WSTYD”
”ANHEDONIA”
11. URSZULA SOBIESZEK – PIASTÓW
”CZWORONOGI”
12. JAKUB WAWRZAK – TORUŃ
”STRAŻNICY/WATCHMEN”
”PSEUDOLOGIA FANTASTICA”
”POZA OBRAZEM/OUTSIDE THE IMAGE”
13. BARBARA WÓJCIK – OŚWIECIM-BRZEZINKA
”ORA ET LABORA”
14. DANIEL YEMET – KATOWICE
”UMIERAJĄCE OSIEDLE BORKI”
”KSIĘSTWO BYTOMSKIE”
15. ALOJZY ZIÓŁKOWSKI – WAŁBRZYCH
”TRYPTYK O CZASIE:przeszłym,teraźniejszym,przeszłym”

OTWARCIE WYSTAWY POKONKURSOWEJ I WRĘCZENIE NAGRÓD ODBĘDZIE SIĘ
15 WRZEŚNIA 2017 R. O GODZ. 18.00 W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM.CYPRIANA KAMILA NORWIDA W ŚWIDNICY UL.FRANCISZKAŃSKIEJ 18 .
SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Kurator Konkursu : Andrzej Protasiuk /Es. FIAP /