W sobotę w Klubie Bolko kolejna impreza dla fanów hip-hopu z cyklu Wielka Rapsodia Świdnicka. Czekają na nich 3 godziny występów, które dadzą Pastoro+Markowy / Lizka / Alpine Richie / G2B+Zagi / Kusei / ZDS!

Po niedawnym, wypełnionym po brzegi koncercie Sariusa, przyszedł czas na szersze zaprezentowanie również artystów związanych z naszym regionem. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprosił do współpracy wszystkich chętnych i na scenie pojawią się m.in. reprezentanci Świdnicy, Świebodzic, Jaworzyny. Bilety wstępu (10 zł) można kupić w przedsprzedaży on-line lub w dniu koncertu na bramce w klubie. Wstęp od 19:30 a start o 20:00. Sprzedaż i szczegóły: http://www.sok.com.pl/rapsodia6-5/

POSŁUCHAJ, poczytaj i wspieraj na koncercie:

PASTORO+Markowy
https://youtu.be/aLnlDVyYt8c
Od 7 roku życia Pastor ćwiczył akrobatykę sportową w Polonii Świdnica a w 1992 roku zajarał się break-dance’em i razem z kumplami stworzył Stylową Spółkę Społem – grupę, z którą wygrywał wiele zawodów w Polsce i za granicą. Nadchodzący solowy album, wyprodukowany wspólnie z Markowym, to następca „Pastoramy” z 2013 roku.

LIZKA
https://youtu.be/k6rLGt-LCEg
W swojej twórczości łączy różne style. Przygodę z hip-hopem zaczęła stosunkowo niedawno, jednak jej utwory szybko zyskują słuchaczy. Pochodzi z Koszalina a obecnie mieszka i tworzy w Świdnicy.

ALPINE RICHIE
https://youtu.be/RfcD1uN9mOA
Uczestnik naszych dotychczasowych bitew freestyle, teraz w solowej odsłonie. Pisze: „Zrobimy wspaniałe show. Alpine boys równa się ogień na scenie, wychodząc z klubu na bank nie będziecie zawiedzeni, pozdrawiam i do zobaczenia pod sceną!”

G2B+Zagi
https://youtu.be/hKPbWVgnrY0
To o chłopakach z Centrum miasta, ich pasja to muzyka, wspólna zajawka, w której odnajdują swoją drogę życia. Zaczynali swoją przygodę w szkołach, na śródmiejskich podwórkach, nawijkach po bramach i choć nie zawsze było kolorowo to nigdy nie zwątpili.
G2B (Grezz Dwóch Braci) – Szawid & VirusWGB
Ich współpraca zaczęła się 5 lat temu, nawijką nawiązują do starej szkoły rapu i życia. Do tej pory wydali 5 projektów i nie zwalniają tempa.
Zagi
Zajarał się rapem od starszego brata i choć jego droga była trudna to nigdy nie zwątpił. W 2007 roku jako dwunastolatek wydał swój pierwszy kawałek.

KUSEI
https://youtu.be/5KV9_SWvkzU
Dawno dawno temu powstał GrandSkład, który stworzyłem wraz z Emełode. Były to czasy, gdy każdy chciał robić rap i być niezależnym. W międzyczasie poznaliśmy Kaesa, Robsona i Karego czyli Rapmetode. Każdy z nas marzył, by mieć własne studio w domu i robić to co uwielbia; czyli nagrywać muzykę ze znajomymi i dobrze się przy tym bawić. Dziś jest już mało takich ludzi u mnie w mieście… Większość wyjechało za lepszym życiem i w sumie wcale im się nie dziwie, ale jest tutaj jeszcze potencjał młodego pokolenia, choć zajawka wisi na włosku. To właśnie im chcę dać energię, by uwierzyli w swoją twórczość. Bo z doświadczenia wiem że, lepiej jest coś tworzyć niż błąkać się bez sensu…

ZDS
https://youtu.be/NQgqJSi32nw
Co mu siedzi w głowie? Tworzenie własnych dobrych rapów. Nowe klipy oraz nowa tematyka. Wydanie własnej płyty w empiku.