Project Description

Drodzy Widzowie!
Festiwal Teatru Otwartego zakończył się właśnie barwnym, roztańczonym, ale też nastrojowym i poetyckim spektaklem „Suita dla dwojga”, który zaprezentował dla nas Lwowski Teatr Woskresinnia (Львівський академічний духовний театр „Воскресіння”).

Przez trzy dni 24. edycji FTO mogliśmy uczestniczyć w aż dwudziestu wydarzeniach (w tym trzynastu spektaklach w plenerze i sali teatralnej ŚOK). Do Świdnicy zjechały teatry prezentujące przedstawienia dla widzów wszystkich pokoleń. Oglądaliśmy cyrkowe popisy, pantomimę, klaunadę, slapstick, teatr tańca oraz inscenizacje baśni i legend. Były formy małe i monumentalne formy w spektaklach wieczornych — chwilami było też dość mocno surrealistycznie. Było też przede wszystkim różnorodnie, a przez to, mamy nadzieję, interesująco dla wszystkich. Odbyły się ponadto dwudniowe warsztaty animacji poklatkowej, dwie artystki miały swoje wernisaże, a każdego dnia towarzyszyła nam strefa zabaw dla dzieci.

Bardzo dziękujemy Wam za przybycie na wszystkie wydarzenia i żywy odbiór spektakli — z entuzjazmem, humorem, ciepłem i zrozumieniem. Mamy nadzieję, że za rok znów zobaczymy się wszyscy na naszym świdnickim letnim święcie teatru!

Pamiętajcie: Raz do roku,
zawsze w lipcu,
zawsze na świdnickim Rynku,
Festiwal Teatru Otwartego.