W sobotę 11 kwietnia w Klubie Bolko odbędzie się drugi z trzech koncertów eliminacyjnych przeglądu Truskawka. Na scenie będzie można zobaczyć i usłyszeć zespoły Can’t Wait Forever (Pieszyce), The Inżyniers (Marcinowice) i Angry Again (Świebodzice/Wałbrzych).

Po udanym marcowym rozpoczęciu eliminacji, którego gościem specjalnym był Lipali, Truskawka kontynuuje poszukiwania wykonawców, którzy na podstawie decyzji jury zostaną zakwalifikowani do udziału w plenerowym finale w lipcu. Członkami jury eliminacji są w tym roku Krzysztof Kołodziejczyk (basista Orchard), Krzysztof Kowalewski (perkusista, założyciel Rock Centrum Świdnica), Piotr Krakowski (gitarzysta Zakaz Wjazdu, Paulina Lenda & Kruki), Paweł Zając (gitarzysta, realizator dźwięku).

Na nadchodzącym koncercie nie będzie już gościa specjalnego, spodziewać się można za to 3 zespołów konkursowych. Can’t Wait Forever to grupa grająca metalcore. Od roku pracują pod skrzydłami Jacka Moroziewicza z Eris Is My Homegirl, z którym szykują pierwszy album, mający ukazać się jeszcze w tym roku. The Inżyniers to zespół powstały z inicjatywy czterech ludzi, którzy uświadomiwszy sobie, że każdy z nich umie grać na jakimś instrumencie postanowili tworzyć muzykę. Grają punk rocka a inspiruje ich „alkohol o szlachetnym i szemranym pochodzeniu oraz historie z życia wzięte”. Angry Again robią z kolei w tym roku drugie podejście do Truskawki ze swoją dawką thrash metalu – przekonajcie sięsami, jakie zrobili postępy. Planowane godziny występów (mogą ulec zmianie!)

20:40 – Can’t Wait Forever
19:50 – The Inżyniers
19:00 – Angry Again
18:30 – otwarcie bramki

W Klubie Bolko trwa także wystawa zdjęć z zeszłorocznego finału przeglądu Truskawka – zapraszamy do oglądania fotografii autorstwa Moniki Zabłotnej. Start sobotniego koncertu o godzinie 19:00 a bilety w cenie 5 zł można będzie nabyć w Klubie Bolko od 18:30. Dla posiadaczy biletu z pierwszego koncertu eliminacyjnego (28 marca) – wstęp bezpłatny! Wśród osób, które pojawią się przed sceną przed rozpoczęciem pierwszego występu, zostanie rozlosowane zaproszenie od partnera Truskawki – pizzerii Da Grasso. Patronami medialnymi koncertu są redakcje Region Fakty i Doba.pl.

Truskawka 2015 plakat eliminacje