Pokaz filmów nagrodzonych podczas Festiwalu Okiem Młodych

Strona główna/Film/Pokaz filmów nagrodzonych podczas Festiwalu Okiem Młodych

Pokaz filmów nagrodzonych podczas Festiwalu Okiem Młodych

Kinematograf44 powraca!
pierwszy Kinematograf to prezentacja nagrodzonych filmów VI Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”.

Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” już od sześciu lat prezentuje najciekawsze i najnowsze filmy młodych twórców – zarówno profesjonalistów, absolwentów szkół filmowych, jak i osób bez wykształcenia filmowego. Kino dokumentalne jest szczególnym rodzajem sztuki: prowokuje, stawia pytania i inicjuje dyskusje. 

„Osiemnastka”, reż. Marta Prus, 19 min. – Grand Prix – nagroda „Złote Oko”

Dokument krótkometrażowy poświęcony wychowance Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łodzi, która kończy osiemnaście lat. Po uzyskaniu pełnoletniości może opuścić ośrodek. Na wolności Gosia pragnie wyprawić imprezę z okazji osiemnastych urodzin. W rodzinnych Skierniewicach zetknie się z rzeczywistością, która zweryfikuje jej potrzeby i marzenia.

„Lecieć- nie lecieć”, reż. Aniela Gabryel, 18 min. – Nagroda Specjalna Jury, Nagroda Publiczności

Na cienkim pasmie lądu, pomiędzy jeziorem a morzem, grupa naukowców prowadzi swoje badania. Zawieszeni między niebem a ziemią próbują odkrywać tajemnice, skrywane przez otaczającą ich dziką naturę.

„Obóz”, reż. Tomasz Jeziorski, 18 min. – wyróżnienie

Najmłodsi mają 9 lat, najstarsi 17. Spędzone razem wakacje mają nauczyć ich dyscypliny i silnej woli. Nie wszystkie dzieci dają sobie z tym radę. Każde z nich inaczej musi poradzić sobie ze wzmożonym wysiłkiem, stresem, własnymi słabościami.

„2×2”, reż. Izabela Kiszczak, 12 min. – wyróżnienie

Na jednym z turnusów rehabilitacyjnych w Centrum Zdrowia Dziecka pojawiają się Ala, Tomek, Wiola i Piotrek. Czy taki turnus to dla nich tylko i wyłącznie szansa na poprawę stanu zdrowia, czy w czasie pobytu zyskają coś jeszcze?

„Nils”, reż. Aleksandra Maciejczyk, 15 min. – wyróżnienie

Opowieść o Nilsie, wrażliwym i wszechstronnie utalentowanym chłopcu i jego rodzinie.

„Pocztówka”, reż. Bartek Tryzna, 10 min. – wyróżnienie

Film jest dokumentalną opowieścią o gatunku ludzkim, nakręconą na wypadek nawiązania kontaktu z obcą cywilizacją. Można się z niej dowiedzieć czym odżywiają się ludzie, czemu się ubierają i jak się rozmnażają.

 

2013-11-06T20:27:21+01:007 listopada, 2013|Film|