W sobotę zapraszamy wszystkich świdniczan do odwiedzenia przenośnego planetarium, które zagości w Świdnickim Ośrodku Kultury. Specjalnie przygotowany pokaz na II Zjazd Świdniczan będzie z pewnością niezapomnianą przygodą dla dzieci i dorosłych. Seanse będą się odbywać od godziny 10:00 do 16:00 (co pół godziny). Wstęp wolny!

Przenośne planetarium (określane również jako planetarium mobilne) jest nowoczesną multimedialną pomocą dydaktyczną oraz doskonałym narzędziem wspomagającym edukację. Umożliwia przekazywanie wiedzy astronomicznej w atrakcyjnej dla młodego widza formie żywego, animowanego pokazu wewnątrz nadmuchiwanej kopuły w sposób niedostępny dla tradycyjnych form nauczania. Zazwyczaj odbywa się to poprzez nagrane według określonego scenariusza seanse, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by seans poprowadzić na żywo. Nowoczesne planetarium cyfrowe Bajkonur umożliwia plastyczne pokazanie zjawisk niewidocznych gołym okiem lub wręcz takich, jakich zwykły śmiertelnik nigdy nie doświadczy: przelotów przez atmosfery planet, wędrówki po powierzchniach planet i księżyców, lotów przez Układ Słoneczny i spojrzenie na niego z różnych odległości… W kilka minut można zabrać widzów w zapierającą dech podróż z Ziemi do środka naszej Galaktyki i jeszcze dalej. „Nudna” astronomia w jednej chwili staje się fantastyczną przygodą!

Mobilne planetarium Bajkonur to znakomita zachęta do zainteresowania dzieci i młodzieży astronomią, a wraz z nią innymi naukami przyrodniczymi: fizyką, matematyką, geografią, a nawet biologią i chemią.

10:00-16:00 – Planetarium. Miejsce: Świdnicki Ośrodek Kultury