Piotruś i wilk (spektakl dla dzieci)

Strona główna/Teatr/Piotruś i wilk (spektakl dla dzieci)

Piotruś i wilk (spektakl dla dzieci)

Świdnicki Ośrodek Kultury dzieci i ich rodziców na spektakl Piotruś i wilk na podstawie symfonicznej bajki Sergiusza Prokofiewa z 1936 w reżyserii Libora Štumpfa i wykonaniu artystów Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry.

Piotruś żyjący w beztrosce dzieciństwa musi stawić czoła groźnemu Wilkowi, który pożera Kaczkę i nosi się z zamiarem spałaszowania Ko-ta i Ptaszka. Dzielny chłopiec łapie drapieżnika i odstawia go do cyrku.

Czarny teatr to magia: ubrani na czarno aktorzy stają się niewidzialni na czarnym tle, a odpo-wiednie ustawienie świateł uwypukla lalki i inne przedmioty, które – animowane przez artystów – ożywają niczym dotknięte magiczną różdżką.

Do tego walor edukacyjny, bo przecież Prokofiew skomponował tę bajkę, aby oswajać najmłodszych widzów w muzyką oraz instrumentami. Sylwester Kuper świetnie wywiązuje się z roli nauczyciela, który demonstruje najmłodszym widzom instrumenty. Z ich pomocą muzycznie zostanie odmalowana każda postać, a motywy przewodnie długo po spektaklu brzmią w uszach. piotrus-i-wilk-1

piotrus38  piotrus-i-wilk-2

2016-10-18T11:48:02+02:0019 listopada, 2016|Teatr|