Świdnicka wokalistka, debiutująca w zeszłym roku albumem „Wolf Girl” Paulina Lenda wystąpi razem z Piotrem Krakowskim (gitara) 29 kwietnia w Sali Teatralnej ŚOK. Jej koncert rozpocznie wieczór, podczas którego będzie można również zobaczyć i usłyszeć Skubasa z zespołem promujących zeszłoroczną płytę „Brzask”.

Znana za sprawą niepowtarzalnej, głębokiej barwy swojego niskiego głosu Paulina Lenda bardzo dużo czerpie z muzyki folkowej. Wychowywała się jednak słuchając „czarnych” brzmień. Artyści, którzy teraz mają duży wpływ na jej twórczość to m.in. Tracy Chapman, Lauryn Hill (szczególnie jej akustyczne poczynania), Lizz Wright, India Arie, Erykah Badu. W 2008 r. Paulina została odkryta dzięki programowi „Mam Talent”. W pierwszej polskiej edycji tego telewizyjnego show pojawiła się na scenie z coverem piosenki „Ready for love” z repertuaru India Arie. Po kilku latach, z pomocą Jarka Zawadzkiego i Błażeja Domańskiego, Paulina nagrała swoją pierwszą debiutancką płytę, zatytułowaną „Wolf Girl”, którą promuje teledysk do utworu o tym samym tytule:

Skubas (kompozytor, gitarzysta i wokalista) jest nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategoriach „album roku – alternatywa” oraz „utwór roku” („Nie mam dla ciebie miłości”). Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród odbędzie się 23 kwietnia. Najnowszy album Skubasa zdobi wyjątkowa oprawa graficzna. Podobnie jak przy poprzedniej płycie, Skubas zaprosił do współpracy Przemka „Sainera” Blejzyka, który ma już mocno ugruntowaną pozycję w polskim Street Art’cie.

Bilety na koncert są już w sprzedaży a ich ilość jest ograniczona. W przedsprzedaży można je kupić za 30 zł w sieci Ticketpro (m.in. Empik) i w Informacji Turystycznej. Bilety kupione w Informacji Turystycznej uprawniają w dniu wydarzenia do 15% rabatu w Piwnicy Ratuszowej, która jest partnerem koncertu.

Paulina Lenda foto 01_tn