8 maja, w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej, Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do Sali Teatralnej ŚOK na koncert pt. „Panny Wyklęte: Wygnane”, podczas którego zaśpiewają m.in. Kasia Kowalska, Marcelina, Lilu i zagrają Maleo Reggae Rockers.

Płyta „Panny Wyklęte: Wygnane”, której premiera odbyła się w dniu 9.11.2014 roku, to pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, która przybliża nam tematy wojennego zesłania, podczas którego rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami, a także walki za ojczyznę na obcej ziemi, tęsknoty za Polską i zetknięcia z obcą kulturą, muzyką, klimatem.

Jest to kolejny tak trudny fragment w naszej historii opowiedzianej tekstem i muzyką. Na koncercie usłyszymy także utwory z płyty „Panny Wyklęte”, której premiera odbyła się w 2013 roku i zyskała spektakularną popularność.

Wśród artystek, które u boku Maleo Reggae Rockers zabiorą nas w podróż muzyczno-historyczną znajdą się Kasia Kowalska, Marcelina, Lilu, Kasia Malejonek oraz zespół Dziewczyny.

Bilety w cenie 35 zł dostępne są w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz w sieci Ticketpro (m.in. Empik). Koncert rozpocznie się w Sali Teatralnej ŚOK w piątek 8 maja o godzinie 18:00 (wstęp od 17:30).

Zapraszamy do wysłuchania fragmentów płyty „Panny Wyklęte: Wygnane”:

ban_851x315